Svi se sprdaju s Barcom, pogotovo s jednim igračem: “Sramota! Prvi ću otići”

•
  •
  •
  •

Bayern je sinoć u Lisabonu u epskom četvrtfinalu pregazio Barcelonu 8:2 i nanio joj najteži poraz u povijesti Lige prvaka.

Bavarci su poveli već u 4. minuti golom Müllera, da bi samo tri minute kasnije Alaba zabio autogol za 1:1. Perišić je u 22. ponovno vratio Nijemce u vodstvo, a onda se otvorilo. U sljedećih devet minuta zabili su još Gnabry i Müller.

Luiz Suarez donio tračak nade Barceloni u 57. minuti, no moćni  Bayern nastavio je trpati i pi s opsam govlova ponizio Barcelonu.

“Neće igrati protiv neke bundesligaške momčadi, nego protiv Barcelone, najbolje momčadi na svijetu”, rekao je samouvjereno Arturo Vidal uoči utakmice Bayerna i Barcelone u četvrtfinalu Lige prvaka.

Kako su mu se samo te riječi obile o glavu. Mnogi su nakon takvog raspleta izvukli Vidalovu izjavu, pa je Čileanac posebno na meti nakon utakmice. Društvene mreže gore od reakcija, a pogotovo Vidala zbog spomenute izjave.

Stigla je i prva reakcija iz Barcina tabora. Gerard Pique je prvi stao pred mikrofone i dao iskrenu izjavu.

“Užasna utakmica i užasan osjećaj, sramota nas je. Ne možete tako igrati, nije to ni prvi ni drugi ni treći put. Nadam se da će ovo pomoći, svi moramo promisliti”, rekao je.

“Klub treba promjene i tu ne govorim o igračima i trenerima, ne želim upirati prstom u nikoga. Klub treba razne vrste promjena. Nitko nije nezamjenjiv. Prvi ću dobrovoljno otići ako treba, mislim da smo dotaknuli dno. Moramo svi pogledati što je najbolje za Barcelonu”, dodao je.

Spektakularan poraz Barce na sličan način popratili su španjolski mediji koji su dodatno nagazili trenera Setiena i njegovu momčad. Za ovo što se događa u Barceloni više nitko nema strpljenja ni tolerancije, pa naklonjeni im mediji Sport i Mundo Deportivo.

“Sramota”, samo je jedna riječ u naslovu Marce koja je na naslovnici objavila Piqueovu izjavu te dodala da španjolski nogomet prvi put nakon 12 godina nema nijednog predstavnika u polufinalu Lige prvaka.

“Povijesno poniženje”, naslov je i Sporta i lista AS.

“Kraj sramotnog ciklusa”, objavio je Mundo Deportivo s fotografijom šokiranog Piquea, aludirajući na grozne Barcine rezultate u Ligi prvaka u zadnje dvije sezone.

Megy M. /Foto:FCBarca