Tin Srbić zlatni u Dohi: ‘Možda i najteži nastup u karijeri’

•
  •
  •
  •

Najbolji hrvatski gimnastičar Tin Srbić osvojio zlato na Svjetskom kupu u katarskoj Doh i još je jednom pokorio konkurenciju s visokih 14.400 bodova.

Bivši svjetski prvak na preči danas je u posljednjoj provjeri uoči Europskog prvenstva u Szczecinu zauzeo prvo mjesto u finalu svoje najjače discipline. Nakon najboljeg rezultata prekjučerašnjih kvalifikacija, Srbić je i danas bio najbolji u Aspire Domeu.

Za izvedbu vježbe početne ocjene 6.1 Srbić je zaradio ocjenu 8.300, što je naposljetku bilo dovoljno za konačnu ocjenu 14.400. Drugo mjesto u finalu preče zauzeo je Japanac Hidetaka Miyachi (14.300), dok je trećeplasirani bio Kubanac Randy Leru (14.000).

– Iskreno, možda i najteži nastup u karijeri. Nastupao sam zadnji na cijelom natjecanju. U finalu su svi griješili, padali i jednostavno je bilo dosta teško, rekao je Srbić za Hrvatski radio nakon osvojenog zlata.

Aktualni svjetski prvak, legendarni Nizozemac Epke Zonderland u današnjem je finalu zauzeo tek sedmu poziciju. Srbiću je to drugi naslov pobjednika Svjetskoga kupa u Dohi, nakon što mu je isto pošlo za rukom i prošle godine. Njegova kolekcija sada, uz najvažniju titulu – onu svjetskog prvaka iz 2017., broji i pet zlatnih medalja s natjecanja Svjetskoga kupa.

Srbiću, kao i ostatku hrvatske reprezentacije, to je bilo posljednje natjecanje uoči Europskog prvenstva u Poljskoj koje počinje 10. travnja.