Tuga u Beogradu: Zvezda ispala autogolom u 90. minuti – video

•
  •
  •
  •

Crvena zvezda je na nevjerojatan način ostala bez Lige prvaka. Srpski prvak je u uzvratnoj utakmici playoffa kvalifikacija na svojem stadionu odigrala 2:2 protiv Maccabi Haife, a to je bilo dovoljno Izraelcima da osiguraju plasman u skupine elitnog europskog natjecanja.

Maccabi je iz prve utakmice imao prednost 3:2, ali je Crvena zvezda brzo to preokrenula golovima Pešića u 27. i Ivanića u 43. minuti. Maccabi u utakmicu vraća Sundgren u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

On je postigao gol s nekih 25 metara od gola beogradske momčadi. Domaći vratar Borjan je pogriješio u toj situaciji, a samo nešto ranije je on obranio jedanaesterac Haziziju.

Rezultat 2:1 za Crvenu zvezdu bio je na semaforu sve do 90. minute, a tada je Pavkov postigao autogol i donio veliko slavlje Maccabiju i tugu za domaće igrače i navijače.

Kanadski Srbin rođen u Kninu obranio je udarac Dolevu Hazizi, ali je u nastavku akcije primio pacerski gol kod kojeg je morao bolje reagirati. Naljutio je i suigrače, ali povratka nije bilo, na odmor se otišlo s 2:1.

U drugom dijelu gledali smo relativno miran susret, bez puno uzbuđenja, a onda je u 90. minuti Milan Pavkov loše reagirao nakon jednog ubačaja Izraelaca i matirao svog vratara neobranjivim autogol. Zvezda se tako oprostila od Lige prvaka.

Benfica je u Lisabonu s glatkih 3-0 svladala Dinamo Kijev, te potvrdila pobjedu od 2-0 iz Ukrajine. Otamendi (27), Rafa Silva (40) i Neves (42) zabili su za Portugalce u prvom dijelu, dok je Petar Musa zaigrao za klub iz Lisabona od 52. minute.

Češka Viktorija je u Plzenju svladala Qarabag s 2-1 i prošla dalje nakon 0-0 u Azerbejdžanu. Bivši igrač Hajduka Filip Ozobić je u 38. minuti doveo goste u vodstvo, ali je češki prvak u nastavku pogocima Kopiča (58) i Klimenta (73) uspio preokrenuti.

Ždrijeb grupne faze Lige prvaka održava se u četvrtak u Istanbulu od 18 sati.

Hina/Fpoto: sportal.rs