TURSKA – HRVATSKA 3:3 Dalićevi rezervisti puno zabijali ali i puno griješili

•
  •
  •

Hrvatska i Turska odigrale su 3:3 u prijateljskoj utakmici u Istanbulu.

Turska je povela u 23. minuti golom Tosuna iz penala, a Hrvatska izjednačila preko Budimira u 32. minuti. Tursku je u vodstvo vratio Turuc u 41. minuti da bi Pašalić u 53. zabio za 2:2.

Hrvatska je prvi put povela u 55. minuti golom Brekala, ali je već u 58. Cengiz Under zabio za 3:3 što je bio i konačni rezultat.

Hrvatska je bila dominantna prvo poluvrijeme, koje je izgubila 2:1 i veći dio drugog poluvremena, koje je dobila 2:1.

Vatreni su ozbiljno ušli u utakmicu i u prvih 10 minuta zaprijetila je udarcima Oršića i Melnjak, no turski vratar Ugurcan Cakir nije imao problema.

Dalićevi izabranici su kontrolirali igru i rezultat u prvih 20 minuta, nažalost Turska je povela iz ničega.

Badelj je krivio dodao loptu do Tosuna, Vida je zakasnio i oborio turskog napadača skrivivši kazneni udarac. Napadač Evertona je sigurno izveo jedanaesterac za vodstvo 1-0.

Devet minuta kasnije Hrvatska je izjednačila, a pogodak je postigao Budimir. Napadač Osasune laktom je izbio loptu ispred Merta Cetina, sjurio se prema golu i znalački prebacio domaćeg vratara. Turci su prosvjedovali kod slovenskog suc zbog igranja rujke, no nije bilo VAR-a i Vinčić je pokazao na centara.

Nažalost, u 41. minuti domaćin je stigao do nove prednosti. Vida je “zaspao” prilikom postavljanja zaleđa, Deniz Turuc je pobjegao Juranoviću i zabio za 2-1. Hrvatska je u nastavku vrlo brzo okrenula rezultat, nakon svega 10 minuta nastavka svjetski doprvaci su poveli sa 3-2.

Prvo je Mario Pašalić u 54. minuti na Brekalov ubačaj zabio za 2-2, da bi samo dvije minute kasnije Brekalo pogodio za 3-2 na Oršićevu asistenciju. Nažalost, naše vodstvo kratko je trajalo, Under je u 58. minuti pobjegao Melnjaku i sjajno zabio za 3-3.

Novu priliku Hrvatska je imala u 64. minuti, pucao je Rog, ali je Cakir odlično obranio.

Vatreni” iz Istanbula u četvrtak lete za Stockholm, gdje ih u subotu očekuje ogled protiv Švedske, možda i presudan dvoboj u borbi za ostanak u elitnom razredu Lige nacija. Hrvatska odmah nakon utakmice putuje iz Stockholma u Split gdje će u utorak igrati protiv Portugala u posljednjem kolu Lige nacija.

Dva kola prije kraja natjecanja Lige nacija u našoj skupini vode Francuska i Portugal sa po 10 bodova, Hrvatska je druga s tri boda, dok Švedska na začelju nema niti jedan bod.

Pobjednik skupine izborit će plasman na Final Four, dok posljednjeplasirana ekipa seli u niži razred.