U Srbiji bijesni na suca:”Tenis ovo ne pamti! Đoković je izgubio zato jer je Srbin!”

•
  •
  •
  •

Nakon dva dana i  više od četiri sata borbe Novak Đoković ispao je s Roland Garrosa. U polufinalu ga je izbacio Austrijanac Dominic Thiem sa 6:2, 3:6, 7:5, 5:7, 7:5.

Meč koji je počeo još u petak obilježilo je Đokovićevo negodovanje na kišu, vjetar, suđenje, publiku… U jednom trenutku napao suca da nakon završetka poena prebrzo izgovara rezultat čime prebrzo kreće teći vrijeme za prvi servis.

Meč je prekinut u trećem setu, pri vodstvu Thiema 3:1, a Đoković se danas ekspresno vratio u set i kod 4:4 imao priliku napraviti break kojim bi vjerojatno poveo u setovima. Nije uspio, a u sljedećem gemu je Thiem breakom uzeo set.

Četvrti set bio je pun preokreta, a na kraju je otišao na Đokovićevu stranu breakom u 11. gemu.

Thiem je u odlučujemćem petom setu imao 4:1,  kod 5:3 je servirao za meč i imao 40-15, no Đoković se uspio još jednom vratiti i izjednačiti na 5:5. Međutim, dva gema kasnije Đoković je nakon niza pogrešaka poklonio set i meč suparniku.

Meč i danas kada je nastavljen nakon novog prekida zbog kiše, obilovao napetostima. Sudac je poklonio Thiemu break-loptu za 5:1 u petom setu.

Đoković je nakon jedne sporne lopte  zaustavio igru, sudac je sišao na teren i pogledao trag te zaključio da je loptica bila u terenu. Dosudio je poen Austrijancu i šokirao Đokovića. No “oko sokolovo”, koje se ne koristi na zemljanim terenima, ali koje mogu vidjeti TV-gledatelji, pokazalo je da je sudac pogriješio.

No, Autrijanac taj poklon nije iskoristio pa sudačka  greška nije izravno utjecala na rezultat. Đoković je dobio taj gem, zatim napravio brejk i i svojim servisom poravno na 4:4.

“Tenis ovo ne pamti! Sudac je najstrašnije pokrao Novaka i poklonio Thiemu break šansu”, naslov je u srpskom Telegrafa. Kurir piše da je sudac doveo Đokovića do ludila, a bijesni su i Novakovi obožavatelji na društvenim mrežama.