Unatoč teškom porazu Vatreni prekinuli niz Španjolske od 136 utakmica!

•
  •
  •
  •

Hrvatska  je u Berlinu na otvaranju Europskog prvenstva protiv Španjolske doživjela težak poraz od 3:0. Presudilo je prvo poluvrijeme u kojem su Španjolci postigli tri pogotka i tako osigurali pobjedu.

Strijelci su bili Alvaro Morata, Fabian Ruiz i Dani Carvajal, a Bruno Petković je u završnici utakmice propustio realizirati kazneni udarac.

Iako je hrvatska reprezentacija izgubila uspjela je srušiti jedan veliki španjolski niz. U utakmici sa Hrvatskom, Španjolci su po prvi put nakon više od 100 utakmica imali manji posjed lopte od suparnika.

Španjolci su dominirali utakmicom od samog početka, te su u prvih dvadesetak minuta imali 70% posjeda lopte. Do kraja poluvremena Hrvatska je preuzela posjed lopte, da bi utakmicu završila s 54% posjeda čime je srušila jedan rekord.

Prepustivši posjed Hrvatskoj u ovoj utakmici Španjolska je prekinula niz od 136 utakmica u kojima je imala veći posjed lopte od protivnika.

U kvalifikacijama za Euro 2024 Španjolska je imali veliki posjed – u prosjeku preko 73% posjeda lopte čime su bili najbolja momčad u tom segmentu.

U zadnjoj međusobnoj utakmici Hrvatske i Španjolske u finalu Lige nacija koje su Vatreni izgubili na penale Španjolci su imali 54% posjeda lopte, da bi u međusobnim utakmicama prije tog finala znali imati i preko 60% posjeda.

Sljedeću utakmicu naša reprezentacija igra u srijedu u Hamburgu kada igramo protiv reprezentacije Albanije, dok Španjolci u četvrtak igraju protiv Italije u Gelsenkirchenu. Utakmica Hrvatska i Albanije na rasporedu je u 15 sati.