UŠAO I ZABIO Pogledajte debitantski gol Danija Olma za Leipzig

•
  •
  •
  •

Donedavni igrač zagrebačkog Dinama, španjolski reprezentativni veznjak Dani Olmo u svom je drugom nastupu za RB Leipzig postigao prvi pogodak za novu momčad, ali to nije bilo dovoljno kako bi se izbjegao 1-3 (0-1) poraz na gostovanju kod Eintrachta u Frankfurtu u osmini finala Njemačkog kupa.

Eintracht je u prvom poluvremenu poveo golom Andrea Silve (17-11m), na 2-0 je početkom nastavka povisio Kostić (51), da bi Olmo odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora u 68. minuti smanjio na 2-1 i vratio nadu Leipzigu.

Olmo je i pokrenuo akciju kod pogotka. Krasnom dugom loptom je proigrao Angelina na lijevom krilu, ovaj je vratio loptu po sredini, a Španjolac iz prve krasno pogađa s ruba šesnaesterca.

Osim gola, Olmo, koji je iušao  početkom drugom poluvremena, bio je jedan od boljih igrača na terenu, sjajno je razigravao suigrače, a još nekoliko puta je opalio iz daljine.

Njegov pogodak ipak je bio nedovoljan za Leipzig koji je treću utakmicu zaredom odigrao loše i izgubio 3:1.

Olmova ekipa je ispala iz kupa i sada se može fokusirati na Bundesligu gdje je do zimske stanke držala prvo mjesto. U tri utakmice klub je upisao dva poraza, oba od Eintrachta, a u prošlom kolu Bundeslige odigrao je 2:2 protiv Borussije Mönchengladbach nakon što je gubio 0:2.

Dinamo je za Olma dobio 18,5 milijuna eura, a ‘modri’ će dobiti po dva milijuna eura svaki put kada Leipzig u sljedeće tri sezone uđe u grupnu fazu Lige prvaka. Istu svotu Zagrepčani bi inkasirali ako Leipzig u sljedeće tri godine osvoji naslov prvaka Njemačke.

Nadalje, za svakih 15 službenih utakmica u kojima Dani odigra 46 minuta (više od jednog poluvremena) na Dinamov će račun stići dodatnih milijun eura.

No, ovaj bonus ima i svoj maksimum, Dinamo po toj stavci može dobiti najviše četiri milijuna eura, no Olmo prije toga mora skupiti 60 nastupa (i tu igrati više od poluvremena) za Leipzig. ‘Modri’ će također dobiti 20% od ukupne razlike cijene koju je  Leipzig platio ‘modrima’ za Olma i cijene koju će za njega dobiti.