Varaždin – Dinamo 1:1 Dinamo do boda u 94. minuti

•
  •
  •
  •

U ogledu 14. kola SuperSport HNL-a nogometaši Varaždina i Dinama odigrali su 1:1 u utakmici u kojoj su Zagrepčani dvaput pogodili vratnicu, domaći poveli u 53. minuti pogotkom Domagoja Drožđeka, a izjednačio Emreli u zadnjim sekundama dvoboja.

Dvaput pogođena vratnica domaćeg gola, nekoliko sjajnih obrana varaždinskog vratara Olivera Zelenike i na kraju – remi. Michele Šego u polukontri je u 53. minuti dohvatio loptu na lijevoj strani, zavrnuo nisko pred vrata, a u petercu se vješto snašao Drožđek, spretno uklizao i skrenuo loptu u gol za vodstvo Varaždina.

U samome smiraju utakmice, duboko u sučevoj nadoknadi vremena, kad je lopta uglavnom boravila u domaćem kaznenom prostoru, kad je Dinamo lovio izjednačenje, Kanekova “kifla” s desnog krila i Emrelijevvješt trzaj glavom osigurali su remi.

Samo u prvih 10 minuta dvaput se tresla vratnica Varaždinova gola, u nekoliko je navrata opasne plotune bekendirao domaći vratar Zelenika.

Dinamo je krenuo otvoreno, pritiskao suparničku obranu, nadirao u kazneni prostor… Već u 3. minuti Martin Baturina poslao je loptu u for u kazneni prostor za Kaneka, on se sjurio s desna, izbio sam pred vratara. Potkopao je loptu, ali je potom pogodila suprotnu vratnicu.

Šest minuta kasnije Gabriel Vidović je u gužvi u kaznenom prostoru pronašao Josipa Drmića koji je utrčao s desna i prvo pogodio u blok pa odbijenu loptu poslao uza samu suprotnu vratnicu.

Kevin Theophile u 10. je minuti gađao s lijeva s 20 metara i uzdrmao – suprotnu vratnicu. Kaneko je ubrzo potom na desnoj strani dočekao odbijenu loptu, gađao bliži kut, ali ispriječio se Zelenika.

Sjajnim se reakcijama istaknuo i maksimirski vratar, ujedno i kapetan, Danijel Zagorac. U 22. je minuti prvo odbio dalekometni pokušaj Agona Elezija nakon čega je na odbijenu loptu natrčao Drožđek, potegnuo s lijeve strane, ali i ovaj je put Dinamov čuvar mreže uspio bekendirati loptu.

U samom smiraju prvog dijela ponovno je oštro gađao Drožđek, ovaj put s 18 metara, a Zagorac je paradom u letu uhvatio “živu loptu”.

Još je dvaput Zelenika spašavao varaždinska vrata do kraja prvoga dijela. U 28. je minuti Drmić zavrnuo s desna, Vidović pod pritiskom uspio skrenuti loptu prema golu, ali ju je domaći čuvar mreže ipak nekako izbio. Kasnije je pokušao i Josip Mišić nadirući s desna, ali Zelenikaje skrenuo loptu u korner.

Nedugo nakon vodećega pogotka pokušao je i Elezi, nakon udarca iz kuta, gađao je glavom, ali je Zagorac “iščupao” loptu ispod grede. Nakon Dinamova je prodora Karlo Bručić u 86. minuti čistio loptu pred samom gol-crtom.

U sučevoj je nadoknadi Kaneko s desetak metara s desna poslao loptu malo pored suprotne vratnice, ali ubrzo potom i asistirao za remi.