VARAŽDIN – HAJDUK 1:1 Varaždin s igračem manje izvukao bod

•
  •
  •
  •

U utakmici 24. kola SuperSport HNL-a Varaždin i Hajduk remizirali su rezultatom 1:1  Gol za vodstvo Varaždina zabio je Domagoj Drožđek u 40. minuti, a izjednačio je Niko Sigur u 66. minuti. Varaždin je od 51. minute igrao s igračem jer je kapiten Marko Dabro dobio crveni karton.

Bio je to dvoboj nakon kojega će se zasigurno vući “repovi” zbog niza dvojbenih odluka kako glavnog suca Jovića tako i njegovih pomoćnika u VAR-u, poglavito Čuljka.

Hajduk je jako dobro krenuo u utakmicu i već u 8. minuti Kalik je imao zicer. S Livajom je odigrao dupli pas, a Zelenika je glavom obranio njegov udarac s pet metara. Varaždin je u nastavku počeo igrati bolje. U 14. minuti Drožđek je pronašao Dabru u sredini, a on poslao loptu u Hajdukovu mrežu. Već je počela svirati glazba na Varaždinovom stadionu, ali označeno je zaleđe.

U prvih pola sata  Hajduk je imao više od igre, a “zakuhalo” se u završnici prvog poluvremena.Šarlija je nesmotreno rukama hvatao loptu u kaznenom prostoru domaćih zbog čega su Varaždinci tražili žuti karton za stopera Hajduka kojega mu Jović nije pokazao, a samo minutu potom Varaždin je poveo.

Trojica igrača su na polovici Varaždina okružila Livaju koji je bio i povlačen za dres te je ostao bez lopte. Kapetan Hajduka je stao, a domaći su krenuli u brzi protunapad kojega je povukao Drožđek. Usijedio je precizan ubačaj na glavu Belcara koji je glavom sa 11 metara savršeno pogodio od vratice u mrežu.

Početkom nastavka Varaždin je ostao bez isključenog Dabre, on je u 51. minuti rukom krznuo po licu Šarliju koji je pao na travnjak, a sudac Jović je domaćem napadaču pokazao žuti karton. Kako mu je to bio drugi, dobio je i isključujući crveni karton.

S igračem više Hajduk je u potpunosti premjestio igru na suparničku polovicu terena, a u 62. minuti dogodila se najspornija situacija na utakmici. Jedan od brojnih ubačaja u kazneni prostor Varaždina pao je na ruku domaćem igraču Boršiću, u nastavku akcije je i Lusavec startao na nogu Mikanovića u svom kaznenom prostoru. Gosti su tražili kazneni udarac, prvenstveno zbog ruke Boršića, no nakon vrlo duge provjere putem VAR-a odlučeno je da se igra nastavi.

Četiri minute potom Hajduk je stigao do poravnanja, Brekalo je kratko dodao Siguru koji je udarcem sa 20-ak metara s desne strane pogodio bliži gornji kut nemoćnog Zelenike.

Igrači i navijači Hajduka bili su uvjereni da su stigli do vodstva u 78. minuti kada je Livaja iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu nakon što su Uremović i Šarlija nadvisili svoje čuvare u skoku, no nakon još jedne vrlo dugačke provjere putem VAR-a procijenjeno je kako je Uremović bio u minimalnom zaleđu prilikom Dajakuova ubačaja.

Završnica je protekla u rastrganoj igri, Hajduk je stiskao  traži drugi gol, a Varaždinci su se uspjeli obraniti.

Hajduk je tako ostao drugi na ljestvici s 49 bodova, jednim manje od vodeće Rijeke koja u nedjelju gostuje kod trećeg Dinama koji ima 44 boda i dvije utakmice manje od Hajduka

Varaždin je ostao osmi sa 26 bodova, jednim manje od šeste Gorice i sedmog Slavena Belupa koji će igrati međusobno u nedjelju.