Vatreni slavljem u Rigi (2:0) došli nadomak plasmana na Euro!

•
  •
  •
  •

Hrvatska  je pobijedila je Latviju u Rigi 0:2. Golove su zabili Lovro Majer i Andrej Kramarić. Hrvatska je tom pobjedom stigla na drugo mjesto u skupini, koje ju vodi izravno na Europsko prvenstvo. Preskočila je Wales, koji je danas popodne odigrao neriješeno (1:1) protiv Armenije.

Hrvatska je u prvom dijelu dominirala i na odmor je otišla s dva gola prednosti.

U odsustvu prvotimaca Matea Kovačića i Josipa Juranovića izbornik Dalić u prvu postavu ubacio je Lovru Majera, koji je igrao na desnom krilu, i Josipa Stanišića na desni bok. Andrej Kramarić igrao je polušpicu, odmah iza centarfora Ante Budimira.

Prvi gol zabio je Majer već u sedmoj minuti. Odličnom loptom Luka Modrić je proigrao Luku Ivanušeca na lijevoj strani. On je krasno povukao i ubacio u sredinu na Majera koji je pogodio suprotni kut latvijskog gola.

Hrvatska je povećala prednost u 16. minuti golom Kramarića. Josip Stanišić je nakon još jednog sjajnog proigravanja Modrića prošao po desnoj strani i ubacio loptu u sredinu na Majera, no netko od obrambenih igrača Latvije ju je odbio. No samo do Kramarića, koji je imao čistu situaciju i s 15 metara pogodio latvijsku mrežu.

U drugom poluvremenu Hrvatska je nastavila dominirati i stvorila je nekoliko prilika. Šutalo je odlično pucao nakon centaršuta u 65. minuti, a debitant Marco Pašalić pogodio je stativu u 90. minuti nakon krasne akcije. Šteta što lopta nije ušla u gol.

Osim Marca Pašalića, za Hrvatsku je debitirao i veznjak Dinama Martin Baturina, koji je ušao umjesto Luke Modrića. Igrač utakmice, po našoj procjeni je Lovro Majer.

Što treba Hrvatskoj za prolazak?

Hrvatsku još očekuje dvoboj protiv Armenije u utorak u 20:45 na Maksimiru. Pobjedom protiv Latvije momčad Zlatka Dalića približila se drugom mjestu i direktnom plasmanu na Europsko prvenstvo u Njemačkoj.

Prije posljednjih utakmica drugoplasirana Hrvatska ima dva boda više od trećeg Walesa i sve dvojbe riješit će ako u Zagrebu svlada Armeniju. Može Hrvatska ostati druga i ako ne svlada Armeniju, ali u tom slučaju ovisi Wales ne  smije pobjediti Tursku  koja je već osgurala plasman na Euro.