•
  •
  •
  •

Donna Vekić ostala je bez naslova na WTA turniru u Nottinghamu nakon što je u finalu poražena od Francuskinje Caroline Garcije sa 6:2, 6:7, 6:7. Vekić je ovo bio četvrti poraz od Garcije u njihovom sedmom međusobnom okršaju.

Vekić je odlično otvorila meč dobivši prvi set sa 6-2, no iduća dva je izgubila u trinaestoj igri i nakon dva sata i 40 minute igre pobjeda je pripala 25-godišnjoj Francuskinji.

Garcia je u nedjelju prvo morala odraditi nastavak polufinala protiv Amerikanke Jennifer Brady. Meč je prekinut u subotu zbog kiše pri rezultatu 4-6, 6-3, 4-3 za Francuskinju. U nastavku meča, 28. tenisačica svijeta je dobila dva gema u nizu za pobjedu.

Vekić je odlično ušla u finalni meč. Uz dva brza breaka povela je 4-0 i potom mirno privela set kraju. Nakon 29 minuta dobila je prvi set rezultatom 6-2.

U nastavku meča Garcija je zaigrala daleko bolje. U drugom setu je povela 2-0, Donna je vratila break, ali i ponovo izgubila servis pa je 25-godišnja Francuskinja povela sa 4-1. Mlada hrvatska tenisačica nije se predavala i uspjela se vratiti u meč izjednačivši na 4-4.

Do kraja su obje tenisačice držale svoj servis pa je drugi set razriješen u trinaestoj igri. Donna je povela 2-0, no Garcija je odmah vratila ‘mini-break’ izjednačivši na 2-2. Do rezultata 5-4 nije bilo breakova, a tada je francuska tenisačica na Donnin servis osvojila dva poena za 7-4 u ‘tie-breaku’.

U trećem setu nije bilo izgubljenih servisa, čak niti break lopti, pa je ponovo odlučivao ‘tie-break’. Nažalost, i drugi je otišao na francusku stranu, ponovo rezultatom 7-4.

Zanimljivo, Vekić je na putu do finala prve dvije pobjede na turniru (Dalila Jakupović, Chloe Paquet) ostvarila u dvorani, jer se na travi prva četiri dana nije moglo igrati zbog kiše.

U petak je napokon dočekala tenis na travi, ali je kratko trajalo. Međutim, ostat će upisano kako je Kristinu Mladenović pobijedila na dvije različite podloge. Meč je započet na travi, a završen na tvrdoj podlozi u dvorani. Problema s kišom imala je i u subotu u polufinalu, no prekid je kratko trajao, a hrvatska tenisačica je pobijedila njemačku tenisačicu Tatjanu Mariju.

Za Vekić je ovo bilo drugo finale u Nottinghamu, te ukupno osmo finale u karijeri, a više od nje od hrvatskih tenisačica ima samo Iva Majoli (17).

Do sada je osvojila dva turnira. Prvi 2014. u Kuala Lumpuru, a drugi prije dvije godine u Nottinghamu.