Velika pobjeda Borne Goje u prvom meču sa Srbijom

•
  •
  •
  •

Borna Gojo, 279. igrač svijeta, ostvario je još jedno veliko iznenađenje i u polufinalu Davis Cupa pobijedio 31. tenisača svijeta Dušana Lajovića 4:6, 6:3, 6:2. Hrvatska tako ima bod prednosti u ogledu sa Srbijom i jedna je pobjeda dijeli od finala.

Prvi će priliku za osigurati taj bod imati Marin Čilić u meču u kojem je doduše autsajder jer igra protiv Novaka Đokovića, no u slučaju Čilićevog poraza na teren stupaju parovi. Hrvatska u Paviću i Mektiću ima najbolji par svijeta te su favoriti protiv srpskog dua Đoković-Ćaćić.

Gojo ispustio  veliku prednost u prvom setu

Odlično je Gojo otvorio prvi set, imao je prednost 4:1 i izgledao je sjajno, no zatim je uslijedio veliki pad u igri. Napravio je velik broj neforsiranih pogrešaka te je Lajović, koji je u tim trenucima uspio povezati čak 13 poena, osvojio pet uzastopnih gemova i tako pobijedio u prvom setu.

Drugi set uvelike je podsjećao na prvi. Ponovo ga je Gojo započeo uz prednost 3:0, da bi Lajović povezao dva gema i vratio se u set. Ipak, odmah nakon toga Gojo je još jednom oduzeo servis srpskom tenisaču i do kraja seta uvjerljivo sačuvao prednost, ne dozvolivši da se ponovi scenarij iz prvog.

U trećem je pak setu Gojo potpuno nadigrao Lajovića. Srpski tenisač se raspao, a Gojo nije praštao njegove greške i otvorio je set odluke s 4:0. Do kraja je dvama uvjerljivim servis-gemovima sačuvao prednost i donio Hrvatskoj bod u polufinalu.

Borna Gojo je ranije u Davis Cupu pobjeđivao 61. na ATP ljestvici Australca Popyrina te 27. tenisača svijeta Talijana Sonega. Pokazao se ključnim igračem teniske reprezentacije Hrvatske i vodi je prema velikom uspjehu.