Vida nadmašio Mandžu, Lovrena i Olića. Postao je prvak u četiri države

•
  •
  •
  •

Domagoj Vida proslavio je s AEK-om naslov prvaka Grčke što mu je već četvrta država u karijeri u kojoj je osvojio titulu. Bio je prvak Hrvatske s Dinamom, prvak Turske s Bešiktašem i prvak Ukrajine s Dinamo Kijevom.

Slavilo se u predgrađu Atene – AEK je uvjerljivim trijumfom protiv Volosa (4:0) potvrdio 13. naslov prvaka, prvi od sezone 2017./18. i to u prvoj sezoni otkako igraju na novom stadionu.

Panathinaikos je nakon remija s Arisom (1:1) prvenstvo završio kao drugoplasirani s pet bodova zaostatka za prvakom, ali i potvrdom mjesta koje vodi u kvalifikacije u Ligu prvaka. Lanjski šampion Olympiakos prvenstvo je zaključio na trećem mjestu.

Vida je  ovom titulom nadmašio neke hrvatske nogometaše, od kojih se najviše ističu Ivica Olić (prvak Hrvatske, Njemačke i Rusije), Dejan Lovren (prva Hrvatske, Engleske i Rusije), Stjepan Tomas (prvak Hrvatske, Turske i Rusije) te Mario Mandžukić (prvak Hrvatske, Njemačke i Italije).

Maždukić je, osim prvaka u tri europske države, osvojio i titulu prvaka Katara sa Al-Duhailom, ali je za taj klub, za jednu polusezonu, odigrao samo pet prvenstvenih utakmica.

Vida je ove sezone u svim natjecanjima odigrao 32 utakmice za AEK, a 25. svibnja ima priliku dodatno popraviti svoj rezime. Može postati nositelj dvostruke krune u četvrtoj državi, budući da ga čega finale grčkog Kupa protiv PAOK-a.

Za Hrvatsku u Kataru na terenu nije bio ni minute, ali je kao i uvijek davao ton pozitivnom ozračju i stavio oko vrata broncu, kao jedan od osmorice Hrvata koji imaju dvije medalje na mundijalima.

AEK mu je bio pun pogodak, u velikom slavlju mnogi ga ističu među pet glavnih igrača u pohodu na krunu. Ugovor ga veže još godinu dana i vraća se u Ligu prvaka. Iako ima 34 godine ne bi čudilo da ga produži za koju sezonu.