•
  •
  •
  •

Njemački nogometni prvak Bayern iz Münchena, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, u susretu je 10. kola doživio težak 1-5 (1-2) poraz na gostovanju kod bivše Kovačeve momčadi Eintrachta u Frankfurtu.

Bayern je gotovo čitav susret bio s igračem manje jer je već u 9. minuti isključen Boateng, a domaći su ubrzo poveli sa 2-0 preko Kostića (25) i Sowa (33).

Do poluvremena je na 2-1 smanjio Lewandowski (37) koji je tako zabio gol i 10. kolo zaredom, ali u nastavku su Abraham (49), Hinteregger (61) i Paciencia (85) potvrdili pobjedu Eintrachta.

Težak poraz i novi je to udarac na status Nike Kovača u Bayernu, a neki njemački mediji najavljuju da mu otkaz visi u zraku. “Kovač odlazi”, već pišu njemački portali i vrše dodatni pritisak na Hrvata o kojem se piše sve najgore

Sve je po lošem krenulo za Niku Kovača protiv njegove bivše momčadi već u 8. minuti kad je Jerome Boateng dobio izravan crveni karton. Od tog trenutka Eintracht je proigrao, Kostić i Sow zabili su golove i odveli momčad na dva gola prednosti.

Ipak, Bayern se nije predao pa je na račun genijalnosti Roberta Lewandowskog  koji je smanjio na 2:1.

U drugom poluvremenu dogodio se potop Bavaraca. David Abraham potvrdio je da domaćini žele danas samo “puni skalp”, taj branič zabio je u 49. minuti i povisio na visokih 3-1. Ako je bilo dvojbi, čini se da ih više nije bilo od 61. minute. Upisao se i Martin Hinteregger, koji je povisio na 4-1.

Peti pogodak dodao je Goncalo Paciencia, čovjek koji je zaradio isključenje Boatenga u 10. minuti! Ivan Perišić ostao je na klupi Bayerna

Bayern je nakon ovog poraza četvrti na ljestvici sa 18 bodova, četiri manje od vodeće Borussije iz Moenchengladbacha, dok je Eintracht šesti s bodom manje.

Vodeći sastav lige kao gost je nadigrao Bayer iz Leverkusena sa 2-1 (2-1). Strijelci za sastav iz Moenchengladbacha bili su Wendt (18) i Thuram (42), dok je za domaće pogodio Volland (25).

Josip Brekalo igrao je od 79. minute za Wolfsburg koji je izgubio sa 0-3 (0-0) na gostovanju kod Borussije u Dortmundu. Golove za domaće postigli su Hazard (52), Guerreiro (58) i Goetze (88-11m).