VIDEO Bivši Vatreni postigao najljepši gol u karijeri. Talijani pišu “Il Professore…”

•

Talijanski drugoligaš Genoa već je osigurala ulazak u Seriju A. Od iduće sezone vraća se u elitno društvo, stoga ih 2:3 poraz protiv Frosinonea u 37. kolu neće previše zaboljeti, iako se radilo o derbiju vrha ljestvice.

Lider Frosinone upisao je nova tri boda, ali za daleko najljepši trenutak utakmice pobrinuo se član poražene momčadi – Milan Badelj.

Nekadašnji hrvatski reprezentativac u 14. minuti zabio je gol vrijedan vodstva Genoe, a lako bi mogao ući u izbor za najljepši pogodak ovosezonske Serije B. Nakon što su domaćini očistili opasnost pred vratima, lopta je stigla na nogu Badelju, koji je s jedno 25 metara lijevom (slabijom) nogom silovito potegao, a ekipa s travnjaka samo je pogledom ispratila savršenu putanju lopte.

Bivšem Vatrenom ovo je treći gol u ligaškoj sezoni, a drugi u nizu, jer zabio je i u 2:1 pobjedi Genoe nad Ascolijem u prošlom kolu.

Nakon njegovog pogotka uslijedio je preokret u režiji Mazzitellija (29.) i Boloce (45+1.), da bi Borrelli (77.) riješio sve dvojbe. Za Genou je utješni pogodak u drugoj minuti nadoknadi postigao Gudmundsson.

Badelj je odigrao cijeli susret, a ovo mu je definitivno jedan od najljepših golova u karijeri. Najviše puta upisao se u strijelce u dresu Dinama (30), a kasnije je ukupno postigao još 15 golova u dresu Fiorentine, Genoe, HSV-a i Lazija. U dresu Hrvatske dvaput se upisao u strijelce u 55 nastupa.

D.M. /Foto: Twitter