•
  •
  •
  •

WEST HAM Slavena Bilića u 6. kolu Premiershipa iznenađujuće je slavio kod vodećeg Manchester Cityja 2:1 i senzacionalno se popeo na drugo mjesto.

U 6. kolu trener West Hama Slaven Bilić ‘skinuo je još jedan skalp’ velikanima Premier lige, budući da su u subotu “čekićari” u gostima svladali vodeći Manchester City 2-1, koji je do ovog kola imao savršen učinak od pet pobjeda i gol razliku 11-0.

Tako je Bilić postao “crna mačka” za velikane. West Ham je u gostima dobio Arsenal (2-0), Liverpool (3-0) i sada Manchester City (2-1). Kod kuće su izgubili od Leicestera i novaka u ligi Bournemoutha.

Strijelci za West Ham bili su Victor Moses (6) i Diafra Sakho (31), a pogodak za Manchester City zabio je Kevin de Bruyne (45). Hrvatski napadač Nikica Jelavić debitirao je za “čekićare”, ušao je u igru u 69. minuti.

West Ham nije mogao poželjeti bolji početak. Već u šestoj minuti sjajnim udarcem s 16 metara Victor Mosese buši Hurta i to je bio prvi gol u mreži Građana ove sezone u Premiershipu.

U 32. minuti već je 2:0, a strijelac iz odbijanca nakon gužve bio je Sakho. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena smanjuje De Bruyne, no unatoč velikom pritisku u nastavku susreta City nije mogao do preokreta.

Samo tri dana nakon poraza od Dinama u Ligi prvaka, nogometaši Arsenala izgubili su još jednom, od Chelseaja 0-2. Ključni trenutak susreta bio je isključenje stopera “topnika” Gabriela Pauliste u završnici prvog poluvremena nakon što je nasjeo na provokaciju Diega Coste. Arsenal je kraj susreta dočekao s dva igrača manje, jer je u 79. minuti crveni karton dobio i Santi Cazorla.Chelsea je do pobjede stigao pogocima Kurta Zoume (53) i Edena Hazarda (90+1), čiji udarac se odbio od jednog obrambenog igrača Arsenala i prevario Čecha na vratima.

Sunderland i Newcastle i dalje su na dnu ljestvice, sa samo dva boda, nakon što su u subotu poraženi od novaka u ligi. Bournemouth je kod kuće pobijedio Sunderland sa 2-0 golovima Calluma Wilsona (4) i Matta Ritchieja (9) u prvih deset minuta utakmice, a Newcastle je poražen od Watforda 1-2. Oba gola za Watford zabio je Odion Ighalo (10, 28).

Leicester je u gostima kod Stokea odigrao 2-2 i na drugom je mjestu sa 12 bodova. Stoke je vodio 2-0, ali Leicester je pogocima Mahreza (51-pen) i Vardyja (69) došao do remija. Hrvatski napadač Andrej Kramarić ponovno je sjedio na klupi za pričuve Leicestera.

Nakon šest kola City je prvi s 15 bodova, a West Ham i Leicester s 12 bodova dijele drugo mjesto.