VIDEO Čudo na Maksimiru: Lokomotiva po prvi put u povijesti pregazila Dinamo!

•
  •
  •
  •

U 25. kolu HT Prve lige nogometaši Dinama iznenađujuće su izgubili od Lokomotive rezultatom 4:1 na Maksimiru, što mu je prvi poraz u povijesti u ovom gradskom duelu.

Dinamo je u velikoj nevolji. Obrana momčadi koju vodi Mario Cvitanović igra katastrofalno, a nakon 4:1 na Rujevici protiv Rijeke ove subote ‘modri’ su uspjeli doživjeti jednaki debakl protiv svog omiljenog protivnika, gradskog rivala Lokomotive.

‘Lokosi’ do ovog dvoboja nikad u povijesti nisu pobijedili Dinamo, zlobnici su govorili da nisu ni smjeli, jer klubovi usko surađuju, a igrači se najčešće sele iz jedne u drugu momčad. Ipak, družina koju je odlično posložio Goran Tomić pokazala je da može i smije pobijediti ‘starijeg brata’, pa čak ga i pregaziti u gostima.

Utakmica je od samog početka krenula nizbrdo za ‘modre’. Već u 8. minuti Benković je srušio Kastratija, a Lovro Majer s bijele točke doveo je goste u vodstvo.

U 25. minuti udarac Olma uz pomoć Majstorovića prevario je Šempera i završio u mreži. Dinamo je izjednačio, a publika na Maksimiru vjerovala da će utakmica krenuti očekivanim scenarijem.

No, Lokomotiva je imala drukčije planove. Kastrati se u 44. minuti sjurio prema Livakoviću koji je prekasno istrčao i dopustio da ga mladi napadač pretrči i pošalje loptu u praznu mrežu.U drugom poluvremenu ‘lokosi’ su još pojačali, a novi penal pretvorio je Lovro Majer u pogodak u 60. minuti, nakon prekršaja Rrahmanija na Majstoroviću.

U 67. minuti Dinamo je potpuno ponižen, jer mu je gradski rival prodao još jednu kontru, a junak susreta Lirim Kastrati zabio je svoj drugi pogodak.

Do čudesnog preokreta do kraja susreta nije došlo, a Dinamo je ovim porazom dao šansu Hajduku i Rijeci da mu se dodatno približe, dok se Lokomotiva učvrstila u sredini ljestvice.