VIDEO Čudo u Zagrebu! Osijek preokrenuo 0:3, hat-trick Caktaša

•
  •
  •
  •

Nogometaši  Osijeka režirali su nevjerojatan preokret i nakon 0:3 pobijedili Rudeš 4:3 u utakmici 2. kola SuperSport HNL-a igranoj u Kranjčevićevoj. Junak Osijekove pobjede bio je Mijo Caktaš koji je u igru ušao u 71. minuti i postigao hat-trick kojim je Osijek od 1:3 doveo do pobjede.

Igrači Rudeša bili su na sjajnom putu da šokiraju Osijek koji je u prvom kolu sa 6:1 bio bolji od Slavena. Rudeš je istovremeno, podsjetimo, pretrpio uvjerljiv poraz 0:4 od Rijeke.

U nedjelju je momčad Roberta Prosinečkog izgleda puno bolje nego u povratničkoj utakmici u hrvatsko prvenstvo i bila je na korak od prve pobjede, no sve je prosula u završnici

Odlično  prvo poluvrijeme Rudeša

Nakon 20 minuta uvodnog dijela bez uzbuđenja, do kraja poluvremena oko 1000 gledatelja na stadionu moglo je vidjeti golijadu. Iako je vjerojatno većina njih očekivala da će se lopte zaustavljati u mreži domaćina, Rudeš je u samo 16 minuta triput šokirao sastav Stjepana Tomasa za ogromnih 3:0 do 39. minute.

Andrej Lazarov bio je taj koji je otvorio golijadu nakon što je velik dio posla odradio Aleksa Latković. Prije no što je zabio, Lazarov se driblingom oslobodio Mkrtchyana i onda pogodio s desetak metara.

>>Golove s utakmice pogledajte ovdje<<

Latković je napravio veći dio posla za drugi gol Rudeša. Lopta je nakon njegovog udarca u 33. minuti išla u Osijekovu mrežu, a Luka Pasariček pomogao joj je da ondje brže stigne.

Za svoj drugi i treći gol Rudeša, Pasariček je sam napravio što je trebalo. Presjekao je akciju Osijeka, prevario Mkrtchyana, a onda i Malenicu za visoku prednost domaćina. Nju je do kraja poluvremena smanjio Ramon Mierez udarcem glavom u 43. minuti.

Caktaš preokrenuo situaciju

Pljusak golova zamijenio je u drugom poluvremenu onaj pravi. Na teren u Kranjčevićevoj spustila se jaka kiša koja je otežavala posao igračima, Rudešovima u pokušaju da zadrže prednosti, a Osijekovima koji su morali hvatati rezultat.

I uspio se Osijek približiti u 76. golom Mije Caktaša. Pet minuta nakon što je ušao u igru, Caktaš je primio loptu i  s 15-ak metara pogodio donji desni kut Rudešove mreže. Isti igrač prometnuo se u apsolutnog junaka susreta nakon što je u preostalom vremenu još dvaput zabio za veliki preokret Osijeka i drugo slavlje u sezoni