VIDEO Dinamo razbio Split: Ćorić kao Prosinečki rolao i namještao golove, Split oštećen za penal

•

DINAMO je u 6. kolu hrvatske MAXtv Prve lige na maksimirskom stadionu sa 3:0 nadigrao Split. Briljirao je 18-godišnji Ante Ćorić koji je još jednom dokazao kako se radi o svjetskoj klasi.

Modri nisu najbolje otvorili utakmicu i u prvih 10 minuta gostima se umalo ispalio “otvoreni gard”. Naime, Splitovci su zaigrali otvoreno, visoko su izlazili i napadali DInamo te već u 6. minuti imali sjajnu priliku kada je Eduardo prvo odlično skinuo zicera Obšivaču da bi odbijanac Vidovića završio u bloku idrača Dinama.

Četiri minute kasnije sudac Ivan Bebek nije svirao čisti jedanaesterac za Split nakon što je rukom u kaznemom prostoru igrao Goncalo, koji je u igru ušao u sedmoj minuti zamijenivši kapetana Ademija koji je dobio snažan udarac u rebra.

Nakon te dvije prigode igrači Dinama došli su sebi i nakon sjajne akcije Ante Ćorića, u maniri Robert Prosinečki s dva ‘lažnjaka’ nadmudrio obranu Splita,  centrirao na Soudani koji je efektno pogodio suprotni kut golmana Zagorca za Dinamovih 1:0.

Minutu kasnije Taravel je dobro “potegnuo” iz slobodnjaka s 30-ak metara što Zagorac brani, a desetak minuta kasnije krasno je pucao Gonçalo no udarac odlazi pored vratnice.

Modri su u nastavak utakmice ušli bez promjena, a početak je bio – kao iz snova. Već nakon prve akcije Machado zabija za 2:0 nakon akcije u kojoj se obrana Splita baš nije pokazala uigranom. Sjajnu Soudanijevu dubinsku prizemnu loptu Machado je rutinski zabio pored zbunjenog Zagorca.
Dinamo je i nakon 2:0 nastavio s napadima, uglavnom se igralo na polovici Splita i tražio je Dinamo novi, treći pogodak. Tako nekoliko opasnih situacija stvorili Soudani i Fernandes, a nešto kasnije i Rog koji je ušao umjesto Ćorića, no rezultat se nije mijenjao. Na kraju je umalo svoj prvi pogodak za Modre upisao Pinto kada je silovito potegnuo s 20-ak metara, ali otišlo je malo preko gola.

Odlična igra se na kraju isplatila kada su Modri minutu prije kraja odigrali fantastičnu akciju i povećali na 3:0.Pivarić je dao prema Antoliću koji petom iz prve odigrava dupli pas sa Fernandesom da bi na kraju Henriquez u sredini lako pospremio dodavanje Antolića.

Krasna “brazilska” akcija, uz dva dodavanja petom, za kraj odlične utakmice!

Sjajnu utakmicu odigrao je 18-godišnji Ante Ćorić u kojem Dinamo zaista ima vrhunskog ‘kapitalca’. Potezi koje je danas pokazao zaista su u rangu Bobana ili Prosinečkog u tim godinama.

M. Radev/foto:Dinamo