•
  •
  •
  •

DINAMO je od početka utkamice krenuo napadački, a to se ‘modrima’ isplatilo u 29. odnosno u 40. minuti prvog poluvremena kada je mrežu domaćina dvaput pogađao Marko Pjaca. U nastavku je ušao i Marko Rog koji se također upisao na listu strijelaca u 75. minuti

U uzvratnom susretu 2. pretkola Lige prvaka zagrebački Dinamo je u srijedu u gostima pobijedio luksemburšku Folu Esch sa 3-0, te je, nakon 1-1 iz prve utakmice u Zagrebu, prošao u treće pretkolo. Dvostruki strijelac za Dinamo bio jeMarko Pjaca (29, 40), a treći pogodak je postigao Marko Rog (75).

Iako je Dinamova igra bila spora i jalova, “modri” su uspjeli proći slabašni luksemburški sastav. Dinamo jeFolu Esch izbacio i u pretkolu prije dvije godine, tada s ukupnih 6-0.

Dinamo je poveo u 29. minuti nakon prekida. Machadoje uputio “rolicu” u kazneni prostor domaćima, a Pjaca s 13 metara preciznim udarcem pogađa mrežu.

U 40. minuti Dinamo vodi 2-0, a strijelc je ponovno Pjaca. On je s lijevog boka utrčao u kazneni prostor i driblingom izbacio iz igre dvojicu braniča, a potom je poslao loptu u suprotni kut.

Vrijedi još zabilježiti pokušaj Henríqueza sa 18 metara u sudačkoj nadoknadi, ali vratar Hym je bio na mjestu.

Fola je, također, imala jednu priliku u prvom poluvremenu. U 25. minuti nakon prizemnog ubačaja s desne strane lopta je došla do stopera Martina, koji je neometan sa pet metara promašio gol.

I u drugom poluvremenu Dinamo je bio ispod očekivanja, a iz jedine lijepe akcije uspio je zabiti. U 75. minuti, nakon asistencije Pjace, Rog pogađa za konačnih 3-0.

U sudačkoj nadoknadi mogao se i Pivarić upisati u strijelce, ali njegov udarac završio je pored gola.

Dinamo će u 3. pretkolu igrati s norveškim prvakom Moldeom. Prva utakmica igra se 28. srpnja u Zagrebu, a uzvrat je 4. kolovoza u Norveškoj.

FOLA – DINAMO 0:3 (Pjaca 29′, 40′, Rog 75′)

FOLA: Hym – Martino, Klein, Martin, Kirch – Payal – Hadji, Ahmed (68. Klapp), Dallevedove, Francoise (od 79. Rachid) – Hornuss (od 57. Camerling)

DINAMO: Eduardo – Šimunović, Sigali (od 77. Benković), Taravel – Matel, Ademi, Machado, Pivarić – Pjaca – Soudani (od 68. Fernandes), Henriquez (od 58. Rog)