•
  •
  •
  •

U burnom  derbiju 22. kola Prvog HNL-a u Zagrebu su nogometaši  Hajduka pobijedili Dinamo s 1:0 (0:0), čime su smanjili zaostatak za Zagrepčanima na ljestvici na devet bodova,

Željko Kopić ostvario je ove nedjelje svoju najveću pobjedu otkad je preuzeo klupu Hajduka.

Bio je to sadržan dvoboj u kojem su gledatelji mogli uživati. Derbi na Maksimiru započeo je oprezno i u prvih dvadesetak minuta nije bilo izglednih prilika, a nakon početka kojeg je obilježila Hajdukova agresivnost Dinamo je polako preuzimao kontrolu nad igrom i došao do dvije vrlo izglede prilike.

Prvo je Gavranović loše zahvatio loptu u 21. minuti nakon prodora Ademija po lijevoj strani, a onda u 33. minuti švicarski Hrvat je idealnom loptom u prostor proigrao Soudanija koji je izbio pred Leticu, ali ga je splitski golman pročitao.

Dinamo – Hajduk, šansa Soudanija 33′

Ademi je drugo poluvrijeme otvorio odličnom prilikom nakon što se probio desnom stranom, no i njegov udarac u suprotni kut Letica je s lakoćom ukrotio, a zatim je 21-godišnjak u 52. minuti odigrao ključnu ulogu pri pogotku Hajduka. Naime, još jednom je zaustavio Soudanija koji je izašao pred njega, da bi u nastavku akcije katastrofalno pogriješili Livaković i Lešković te dopustili Ohandzi da im ukrade loptu i pošalje ju u praznu mrežu

Letica je nastavio frustrirati Soudanija u 60. minuti kada mu je sjajno obranio udarac iz blizine nakon prodora Olma, a dvije minute kasnije Hajduk je mislio da je udvostručio prednost, ali je poništen pogodak Saida nakon asistencije Caktaša, zbog zaleđa.

U 81. minuti dogodio se novi sporni trenutak, kada je Lopezovo igranje rukom u duelu sa Soudanijem sudac Pejin kaznio penalom za domaćina, a dodijelio i drugi žuti karton Španjolcu. No, Mario Gavranović s bijele točke poslao je loptu pokraj lijeve vratnice.

Željko Kopić zatim je zbog jedne nervozne reakcije isključen u 84. minuti, ali rezultat se više nije mijenjao i Splićani su mogli započeti svoje veliko slavlje.

Na ljestvici sada Dinamo koji je ovime doživio prvi poraz sezone u svim natjecanjima ima devet bodova prednosti i više ne može mirno pripremati šampionsko slavlje, pogotovo jer ga u sljedećem kolu čeka gostovanje na Rujevici.