•
  •
  •
  •

Odličan dan za našeg reprezentativca Marija Mandžukića koji je zabio čak tri gola u pobjedi Atletico Madrida od 4:0 nad Olympiacosom.

Mandžukić je tako u petom kolu Lige prvaka postigao svoj prvi hat-trick u dresu Atletica. Prvi gol za Madriđane postigao je Raul Garcia u devetoj minuti , prednost je  povećao Mandžukić u 38. minuti pa je Atletico na odmor otišao s dva gola prednosti.

Drugi dio utakmice bio je u znaku našeg napadača. U 62. minuti Arda Turan dodaje odličnu loptu do Mandžukića koji posprema loptu u mrežu Grka, samo tri minute poslije Mandžo zabija  za prvi hat trick za Atletico.

Nakon što je prvu utakmicu u Ligi prvaka izgubio od Olympiacosa 3:2 Atletico Madrid je nanizao  četiri pobjede, a ovom jeosigurao prolaz u osminu finala.

U drugom dvoboju Juventus je u Švedskoj pobijedio Malmo 2:0 golovima Fernanda Llorentea (49), Carlosa Teveza (88).

Uoči zadnjeg kola Atletico vodi sa 12 bodova, Juventus ima devet, Olympiakos šest, a Malmo je na začelju s tri boda. U zadnjem kolu sastaju se Juventus – Atletico i Olympiakos – Malmo.