•
  •
  •
  •

OD 16.15 na Camp Nou igra se veliki derbi između Barcelone i vodećeg Real Madrida. Na travnjak su od prve minute istrčala sva tri Hrvata koja igraju u španjolskim velikanima. Ivan Rakitić bio je u početnom sastavu domaćina, a boje Madriđana brane Luka Modrić i Mateo Kovačić.

U 53. minuti Barcelona je povela golom Luisa Suareza. Slobodni udarac za domaćine je izveo Neymar, a Suarez ju je glavom poslao u donji desni kut mreže.

Real je izjednačio. Modrić je ubacio Sergio Ramos zabio za 1:1!

TIJEK UTAKMICE:

90+3  Kraj utakmice – BARCELONA – REAL 1:1

90+3 Velika prilika za Barcelonu, Keylor Navas spašava gol, obrana Reala čisti loptu iz kaznenog prostora

90 – GOOLL  Real je izjednačio. Modrić je ubacio a Sergio Ramos zabio za 1:1!

88- Dobra prilika uza Real, pucao je Ronaldo glavom, obrane Bracelone  izbila u korner

84 – Rael traži izjednačenja i opasno pritiska Barcelonu

82 –  Velika prilika za Messija da riješi pitanje pobjednika! Sam je izašao iskosa na Keylora Navasa, no promašio je cijeli okvir gola!

80 – Carvajal dobiva opomenu zbog preoštrog starta na Neymara

77 – Asensio je ušao kod Reala umjesto Benzeme, a Arda Turan kod Barcelone umjesto Andrea Gomesa

75 – Suarez dobiva karton zbog protestiranja i prekršaja

69 – Iniesta je bio u dobroj prilici, ali izborio je sasmo korner

68  – Neymar je sjajnom fintom izbacio Carvajala ali onda je – zapucao veliku priliku.

66 – Casemiro je ušao, Isco izašao

60 – Rakitić izlazi, Iniesta ulazi

59 – Kovačićeva asistencija za Benzemu, ali Jordi Alba izbija loptu ispred Francuza

57 – Messi pokušava pronaći Suareza od kojeg je ipak bio brži Navas.

53 – GGGOOOLLL – Barcelona je stigla do vodstva; Neymar je ubacio, Lucas i Varane pogriješili a Luis Suarez zabio za 1:0

51 – Ronaldo puca s lijeve strane, ali preko gola

46 – počelo je drugo poluvrijeme

45 – KRAJ POLUVREMENA: Nakon prvih 45 minuta rezultat je 0:0, iako je utakmica atraktivna i puna prilika

41 – Benzema je ubacio, ali Pique izbija loptu i pogađa vratnicu svog gola

40 – još jedan detalj za ‘oko sokolovo’ , domaći traže penal a sudac je pokazao korner nakon Carvajalove intervencije

38 – Prijeti Ronaldo iz solidne pozicije, ipak, ostao je bez snage i bio je to slab udarac.

37 – prvi ozbiljniji udarac Reala; pucao je lijevom nogom, ali Ter Stegen to brani i odbija u korner. Bila je to dobra lopta Modrića u prostor.

28 – Požutio je i Neymar, zbog nepotrebnog prekršaja baš kao i u slučaju Isca kod Reala

28 – grubi start Mascherana na Ronalda

23 – odličan ubačaj Marcela, ali na njegovu žalost, lopta je preletjela sve njegove suigrače

18 – slobodni udarac za Barcu; na nekih 28 metara, Messi puca lijevom nogom, ali Navas je siguran

16 – start Modrića na Messiju sudac je ocijenio prkeršajem, iako je dojam da i nije bio

15 – igra se dobro i borbeno, a Real nije baš u podređenom položaju

10 – i Barcelona traži penal, no udarac Serija Roberta pogodio je Sergija Ramosa u prsa a ne u ruku

5 – Barcelona polako preuzima inicijativu jer njezine su akcije dugačke a dodavanja brojna

3 – Real je tražio penal, nakon što je Mascherano rušio Lucasa

1 – počeo je derbi u Barceloni…

BARCELONA: Ter Stegen – Jordi Alba, Mascherano, Pique, Sergi Roberto – Rakitić, Busquets, Andre Gomes – Neymar, Messi, Suarez.

REAL MADRID: Keylor Navas, Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Marcelo – Isco, Kovačić, Modrić, Lucas Vazquez – Cristiano Ronaldo, Benzema.

Real u derbi ulazi s ogromnih šest bodova prednosti u odnosu na Barcelonu, no igre nisu uvijek bile uvjerljive kao i rezultati