•
  •
  •

Novi ‘kanibalizam’ na sportskim terenima, a glavni akter  ovaj put je hrvatski rukometni reprezentativac Marko Kopljar, igrač francuskog PSG-a.

Kopljar je u utakmici šestog kola francuskog prvenstva između PSG-a i Chamberyja za rame ugrizao pivota domaćina Benjamina Gillea, brata  francuske rukometne legende Bertranda Gillea. Iako se iz snimke ugriz jasno ne vidi, reakcija Gillea, dizanje rukava i guranje Kopljara, sugeriraju što se dogodilo. Sudac je pogledao rame  francuskog igrača i Kopljaru dao crveni karton
Incident se dogodio u 8. minuti drugog poluvremena, u tom trenutka PSG je kao gost vodio 24:16, a nakon toga se rezultat posve preokrenuo u korist Chamberyja koji je kraju pobijedio 33:32.
I dok nogometni svijet s nestrpljenjem iščekuje povratak najpoznatijeg ‘kanibala’ Luisa Suareza, koji je svog suparnika ugrizao još za vrijeme SP-a u Brazilu, bit će zanimljivo pratiti nastavka slučaja Kopljar.