VIDEO Modrić zapucao penal pa ‘laserskim’ dodavanjem osigurao preokret Reala

•
  •
  •
  •

Real  je u zadnjem kolu grupne faze Lige prvaka s 3:2 u Berlinu slavio protiv Uniona. Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić imao je imao priliku postati najstariji strijelac Reala u Ligi prvaka, ali njegov loš udarac iz jedanaesterca obranio je vratar Frederik Ronnow.

Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta susreta u Berlinu, promašio jedanaesterac kojim bi postao najstariji strijelac Reala u povijesti Lige prvaka, ali istaknuo se preciznim dodavanjima u rekordnoj večeri svoje momčadi.

Modriću je ovo bio peti neiskorišteni pernal u karijeri. Prema podacima Transfermarkta Modrić je uspješno realizirao 22 penala u karijeri

Prethodno je tri od četiri penala promašio igrajući za hrvatsku reprezentaciju.

U listopadu 2008. protiv Andore u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010., zatim u produžetku osmine finala SP-a u Rusiji 2018. protiv Danske, pa u kvalifikacijama za SP 2022. protiv Cipra i onda ove godine na Svjetskom klupskom prvenstvu protiv Al Ahlyja.

Video promašaja možete pogledati OVDJE

Minutu kasnije Union je poveo preko Vollanda (45+1) što je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom poloivremenu Real je dominirao i bilo je  pitanje trenutka kad će postići gol.  Josel  je s dva gola(61, 72) osigurao preokret, a posebno impresivno bilo je Modrićevo lasersko dodavanje za preokret Reala

Video možete pogledati OVDJE

Kral (85) je izjednačio na 2-2 za momčad koju odnedavno vodi Nenad Bjelica, ali Ceballos (89) je ipak pogodio i osigurao da “kraljevski” klub sa stopostotnim učinkom završi natjecanje u skupini.

Madridska momčad srušila je svoj ovosezonski rekord u broju preciznih dodavanja nakon što je iz 884 pokušaja predaje lopte to precizno napravila 839 puta (95 posto, Union 235, 78 posto).

Pritom se posebno istaknuo Modrić koji je kroz 90 minuta i 127 dodira s loptom nju precizno predao 108 puta iz 113 pokušaja (96 posto). Bio je savršen u predaji dugih lopti (6/6), a imao je i četiri ključna dodavanja.

D.M. /Foto: pmedia