•
  •
  •
  •

U utorak navečer odigrane su posljednje utakmice u skupinama A, B, C i D u Ligi prvaka, a prolaz su na krajnje dramatičan način izborili Tottenham i Liverpoo. Tragičar večeri je Inter koji  je kao domaćin  odigrao samo 1:1.protiv posljednjeg PSV-a i ispao zbog lošije gol razlike.

Tottenham je izvukao remi kod Barcelone (1:1) i zahvaljujući PSV-u, koji nije izgubio u Milanu od Intera, izborio prolaz u osminu finala. No, da bi došli do remija i boda, Spursi su najprije morali izgubiti tonu živaca zbog domaćeg vratara Jespera Cillesena, koji radio čuda na golu Barcelone.

Najbolji primjer toga dogodio se u 75. minuti, kada je Lucas Moura pucao glavom sa svega pet metara udaljenosti, a Cillesen stigao zatvoriti s prve na drugu vratnicu i doslovno s gol-linije iščupati loptu iz svog gola. U konačnici je ipak primio gol, upravo od Lucasa Moure, ali to ne umanjuje činjenicu da je prethodno izludio i Sona i Eriksena.

Jan Oblak uskratio Ivanu Leki najveću pobjedu u karijeri

Čudesnu obranu imao je i Jan Oblak, koji je u 74. minuti spasio Atletico od poraza. Nakon ubacivanja s desne strane Peres je bio neometan u skoku sa svega nekoliko metara od gola, pucao je glavom no Oblak je akrobatski ukrotio njegov udarac.

Možda i najbolju obranu večeri imao je Alisson Becker, koji je u drugoj minuti sudačke nadoknade obranio udarac Milika sa svega nekoliko metara od gola. Ubačaj s desne strane preletio je sve, Dejan Lovren je zaboravio na čovjeka iza sebe, a Milik je neometan pucao po golu.

Alisson je čudesno reagirao i spasio Liverpool, lanjskog finalistu Lige prvaka, od ispadanja već u skupini

Majstorija Neymara

Spomenimo za kraj i jedan pogodak, možda i najlošiju vratarsku reakciju večeri ili pak najbolje “cimanje” jednog napadača. Neymar je u pobjedi PSG-a 4:1 u Beogradu postigao pogodak za 2:0, a pritom je prošao pored trojice igrača domaćeg sastava i prije udarca posložio vratara na pod.

To ne bi bilo ništa čudno da je izašao jedan na jedan s njim pa ga predribljao, ali nije. Neymar je bio na otprilike 14 metara od gola kada je cimnuo kao da će pucati, što je posložilo na pod vratara Crvene Zvezde Borjana. Nakon toga je Neymar samo plasirao loptu u prazan dio mreže.