•
  •
  •
  •

Totalni kaos na utakmici Fenerbahčea i Trabzonspora! Livakoviću se u devetoj minuti sudačke nadoknade ukazivala pomoć, a netko s tribina je nepoznatim predmetom pogodio hrvatskog golmana u glavu što mu je raskrvarilo bradu.

U susretu 30. kola najvišeg ranga turskog nogometa Fenerbahçe je kao gost s 3:2 svladao ekipu Trabzonspora. Iako je riječ o dvoboju druge i treće momčadi prvenstva, gosti su u ovaj susret ušli sa 17 bodova prednosti ispred domaćina.

Tučnjava i neredi navijača nakon derbija Trabzonspor – Fenerbahče (2:3) u 30. kolu turskog prvenstva zgrozili su tursku, ali i svjetsku nogometnu javnost.

Najgore je u kaosu prošao Dominik Livaković. Golmanu Fenera i reprezentacije Hrvatske se u devetoj minuti sudačke nadoknade ukazivala pomoć, a netko s tribina je nepoznatim predmetom, navodno kovanicom, pogodio Livakovića u glavu što mu je raskrvarilo bradu.

Fener je, činilo se, već u prvom poluvremenu uvelike odredio smjer utakmice. Kombinacija Freda u ulozi strijelca i Dušana Tadića u ulozi asistenta donijela im je dva pogotka u 13. i 54. minuti. Nastavak je trebao donijeti mirno privođenje utakmice kraju, no neočekivane tenzije u dvoboj je unio Dominik Livaković.

Kod jednog slobodnog udarca domaćina u 63. minuti nije najbolje reagirao i primio je pogodak u bliži kut svoga gola. Razljutilo je to prvog golmana hrvatske reprezentacije, koji je svoj bijes iskalio upravo na vratnicu kraj koje je prošla lopta.

Trabzon je ubrzo u 78. minuti izjednačio pogotkom Trezegueta iz jedanaesterca. Ipak, Feneru sva tri boda i veliku pobjedu u 87. donosi Michy Batshuayi. No, prava ludnica dogodila se u 100. minuti utakmice.

Livakoviću se nakon jednog nezgodnog starta ukazivala pomoć kad mu je s tribina doletio nepoznati predmet i pogodio ga u bradu. Raskrvarilo je to bradu hrvatskom vrataru, a ubrzo nakon toga, potaknuto visokim tenzijama, nastao je potpuni kaos i tučnjava.

No, tu nije bio kraj Livakovićevim mukama. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka, igrači Fenera trčali su put svlačionice, a nepoznata osoba u tom je trenutku dotrčala do Livakovića i laktom ga pogodila u glavu. Strašan dan za hrvatsku jedinicu, doživio je puno ‘iskustvo‘ turskog nogometa, a nije još poznato je li Livaković zadobio ozbiljnije ozljede.

Zadržao je Fener pobjedom, tako, korak za vodećim Galatasarayom, koji je u ranije odigranoj utakmici s 4:3 u gostima svladao Kasimpasu.

R.I. /Foto: Twitter