•
  •
  •
  •

Sudac Istvan Kovacs razbjesnio je Zlatka Dalića s nekoliko odluka na utakmici Hrvatske i Nizozemske.

Dramatičnom pobjedom protiv Nizozemske Hrvatska je izborila finale Lige nacija. Bila je to napeta utakmica na kojoj smo vidjeli čak šest golova (4:2), ali i dosta sudačkih odluka koje su razbjesnile inače mirnog Zlatka Dalića.

U 105. minuti susreta izbornik je posve izgubio živce zbog odluke rumunjskog suca  pri rezultatu 3:2 za Hrvatsku. Na semaforu je prošla 105. minuta, Nizozemci su dobili udarac iz kuta, a Dalić i hrvatska klupa bezuspješno su pokušavali dokazati sucu da označi kraj prvog produžetka.

Učinio je to Kovacs tridesetak sekundi kasnije, a Dalića smo vidjeli u izdanju u kakvom ga dugo nismo vidjeli. Hrvatski izbornik bio je vrlo ljutit, a to je na svojoj koži najbolje osjetio četvrti sudac.

OVDJE POGLEDAJTE KAKO JE DALIĆ POLUDIO NA SUCA

Nakupilo se dosta ljutnje u hrvatskom izborniku zbog sudačkih odluka tijekom cijelog susreta, a zbog ove je posve eksplodirao. Srećom, sve se vrlo brzo smirilo.

Što je bio razlog Dalićeve ljutnje doznalo se kasnije.

Glavni sudac je četvrtom  sucu pokazao da u prvom produžetku nema nadokanade izgubljenog vremena i uzeo pištaljku u ruke kao da će svirati kraj. No kad su Nizozemci došli u posjed lopte pokazao imje da nastave napad u kojem su izborili korner.  Taj produžetak produžio je gotovo dvije minute.

M.M. /Foto: Dnevnk.hr