VIDEO Rudeš na Poljudu gubio 2:0, a onda zabio tri gola i pobijedio Hajduka 2:3

•
  •
  •
  •

HAJDUK je na Poljudu protiv Rudeša igrao za drugo mjesto na ljestvici, vodio je nakon prvih 45 minuta  2:0 i imao totalnu kontrolu protiv zadnje momčadi lige. No, u drugom poluvremenu Rudeš je zabio tri gola i pobijedio!

Prije samog početka utakmice Rudeša, Torcida je izvjesila transparente protiv aktualne Uprave.

Hajduk je u prvih 45 minuta totalno dominirao, kontrolirao je igru i rezultat i posve je nejasno što se dogodilo igračima u bijelom u nastavku utakmice.

Splićani su već nakon 20-ak minuta vodili sa 2:0 golovima Borje Lopeza (15) i Ohandze (21), a Bijeli su do kraja poluvremena slabašne goste mogli nakrcati s još nekoliko golova. No, to se nije dogodilo, a u nastavku je stigla kazna.

Španjolac Entrena je svojim prvim golom u 61. minuti smanjio na 2:1, a nakon što je Teklić u 67. promašio stopostotnu šansu za 3:1, uslijedila je kazna jer je Budimir u 69. izjednačio na 2:2.  Do kraja dvoboja igralo se potpuno otvoreno, a na kraju je u takvoj igri do pobjedničkog pogotka stigao Rudeš, a svoj drugi gol Entrena je postigao u 88. minuti.

Nakon trećeg gola Rudeša Poljudom su se zaorile uvrede:

”Igrajte pičkice”, ”Dobit ćete batine” i ”Srami se Hajduče”, vikao je Sjever Poljuda, dok je Istok skandirao ”Uprava odlazi”.

Nakon šokantnog kraja utakmice, Torcida je pozvala igrače Hajduka da dođu do Sjevera. Igrači u Bijelim to su najprije i napravili, ali se onda kapetan Nižić počeo prepirati s navijačima i igrači su odlučili otići u svlačionicu.

U tom trenutku Torcida je podivljala i prema igračima Hajduka počele su letjeti stolice i razni predmeti. Fran Tudor nečim je i pogođen.

Rudeš je ostao posljednji, ali sada ima 11 bodova, odnosno dva manje od Istre 1961 i Cibalije, dok je Hajduk ostao četvrti sa 25 bodova, koliko ima i treća Rijeka koja ima utakmicu manje.