•
  •
  •
  •

Hrvatski suparnici u skupini D svjetskog prvenstva u Rusiji, Argentina i Nigerija, doživjeli su poraze u pripremnim susretima igranim u utorak.

Argentina je u Madridu izgubila od Španjolske 6:1, dok je Srbija u Londonu pobijedila Nigeriju 2:0.

U jednom od najatraktivnijih susreta večeri Španjolska je na stadionu Wanda Metropolitano deklasirala Argentinu 6:1, nanijevši ‘Gaučosima’ jedan od najtežih poraza u povijesti. Identičnim rezultatom Argentina je izgubila od Čehoslovačke na svjetskom prvenstvu 1958. godine u Švedskoj, te od Bolivije 2009. godine u kvalifikacijama za SP 2010.

Argentina je ponovo nastupila bez Lionela Messija koji se oporavio od ozljede aduktora, ali izbornik Jorge Sampaoli nije želio riskirati s njegovim nastupom.

Španjolska je povela u 12. minuti golom Diega Coste kojem je to bio šesti gol u posljednjih šest susreta u kojima je startao u dresu ‘Furije’, ali je posljednji put zaigrao od prve minute nakon lipnja 2016. godine. Iniesta je osvojio loptu, uposlio Asensia, a ovaj je produžio do Coste koji je poentirao za vodstvo španjolske reprezentacije. Na 2:0 povisio je Isco u 27. minuti, a Asensio je ponovno bio u ulozi asistenta. Argentina je smanjila u 37. minuti golom Otamendija nakon ubačaja Evera Banege iz kornera.

U nastavku susreta uslijedio je debakl Argentine, a ‘Furija’ je zabila još četiri gola, po dva su zabili Isco (52, 75) i Aspas (55, 73).

U utorak je nastupila i Nigerija protiv koje će Hrvatska otvoriti Svjetsko prvenstvo 16. lipnja u Kalinjingradu. U susretu igranom u Londonu Nigerija je izgubila od Srbije 2:0  upisavši prvi poraz u posljednjih devet susreta.

“Super Orlovi” su golom Victora Mosesa porazili Poljake u Wroclavu 1:0, međutim protiv Srbije su izgubili. Nigerijci su nastupili bez ozlijeđenog napadača Leicester Cityja Kelechija Ihenacha i veznjaka Las PalmasaOghenekara Eteba, dok se kapetan John Obi Mikel morao vratiti u Tianjin Tedu zbog klupskih obaveza.

Oba gola za Srbiju zabio je Aleksandar Mitrović (68, 81), uz dvije asistencije Filipa Kostića. Mitrović je zabio i u 13. minuti, ali je pogodak poništen premda je lopta prošla gol liniju. Napadač Fulhama je nakon kornera pucao glavom s pet metara, Uzohu je lopta prošla ispod ruke i prešla gol liniju, ali suci nisu reagirali.

Nigerija je bila bolja u prvom poluvremenu, ali nije uspjela svladati suparničkog vratara. Najbolju priliku imao je Iwobi u 22. minuti. Napadač Arsenala je sjajno prošao i zapucao prema Stojkoviću, ali je Kolarovblokirao gotovo siguran pogodak.