•
  •
  •
  •

U subotnjoj drami Valencia i Real Madrid podijelili su bodove odigravši 2:2.  Za domaćin je prvo je zabio Hugo Duro u 27. minuti, a prednost je povećao Roman Jaremčuk u 30. minuti.  Oba gola pala su nakon početničke greške obrane Reala

Kraljevi su se počeli vraćati u utakmicu u fotofinišu prvog dijela, nakon što je Vinícius Júnior u petoj minuti sudačke nadoknade smanjio zaostatak.

U igru je u 63. minuti ušao Luka Modrić, a brazilski ofenzivac u 76. minuti zabio je drugi pogodak na susretu i postavio konačan rezultat. No, treba spomenuti da je Real zabio i treći pogodak, ali – sekundu nakon posljednjeg zvižduka. No, sudac Jesus Gil Manzano svirao je kraj susreta sekundu prije nego je Jude Bellingham zatresao mrežu.

Kada su shvatili da pogodak ne vrijedi, Realovi igrači krenuli su žestoko prosvjedovati na sudačku odluku, ali u Madrid se vraćaju s jednim osvojenim bodom. S obzirom na to da u raspravi nije nedostajalo grubih riječi i naguravanja, u gužvi je “pocrvenio” nesuđeni strijelac, Bellingham.

Iako je Valencia uzela bod protiv Kraljeva, u dramatičnoj završnici, Šišmiši su ostali bez Mouctara Diakhabyja. Branič Valencije ozlijedio se u završnici susreta, a u 89. minuti na nosilima je napustio teren, da bi ga zatim hitna pomoć ekspresno prevezla u bolnicu. Ozljeda se dogodila nakon što je na njegovu nogu, potpuno nenamjerno, pao Aurélien Tchouaméni.

O koliko se teškoj ozljedi radilo, svjedočile su reakcije igrača obje momčadi, koji su se u nevjerici hvatali za glavu, radeći bolne i šokirane grimase. Branič je u Valenciju stigao u ljeto 2018. iz Lyona, a za Valenciju je dosad skupio 175 nastupa.

Na terenu je u trenucima teške ozljede bio i Luka Modrić. Nakon utakmice, kapetan Vatrenih oglasio se na Twitteru o ozljedi suparničkog igrača.

“Nadam se da će se Diakhaby uskoro oporaviti”, napisao je Luka.

Real trenutno ima sedam bodova ispred Girone i devet ispred FC Barcelone. Girona u nedjelju gostuje kod Mallorce, a Barcelona ide u goste kod petoplasiranog Athletic Bilbaoa.