VIDEO Tajne iz Realove svlačionice: Kako je Zidane ”nabrijao” igrače za povijesni uspjeh

•
  •
  •
  •

Real Madrid je na svom službenom Facebooku objavio zanimljiv video iz svlačionice na poluvremenu prošlosezonskog finala Lige prvaka. Na njemu se vidi kako je Zinedine Zidane pripremio momčad za drugo poluvrijeme u kojem će Real u potpunosti nadigrati Juventus i postati prvi klub koji je obranio naslov osvajača Lige prvaka.

Zidane je prvo dao igračima nekoliko minuta za odmor, a oni su, na čelu s kapetanom Sergiom Ramosom, iskoristili to vrijeme za međusobne zamjerke, razgovore i savjete.

Nakon toga na scenu stupa Zidane i potanko objašnjava što treba popraviti u drugom poluvremenu.

”Samo dvije stvari. Ovo je finale. Znamo da je to i njima teška utakmica. Najvažnije je da budemo agresiviniji u obrani, ali ne tako da dobijemo karton, samo malo agresivniji kad nemamo loptu. Oni igraju 4-4-2 s Alvesom i Mandžukićem visoko.”

“Moramo ih gurnuti nazad. Isco, moraš stajati uže na lijevoj strani. Kad imamo loptu, moramo biti strpljivi i gledati kako da što prije odigramo na krila. Marcelo i Dani, vi morate stajati više. Luka, češće idi prema gore, a ti Isco, kad prebacujemo strane, traži prolaz između njihove linije. Cristiano, ubacuj se iza Benzeme i podignite malo tempo.

Nemojte ići samo kroz sredinu, nego prebacujte stranu. Jedna, druga, jedna druga. Samo mirno, imajte na umu da ćete se namučiti jer je ovo finale. Ali gol će doći”, rekao je Zidane.

Igrači su njegov govor popratili aplauzom, a epilog je poznat: Real je u drugom poluvremenu deklasirao Juve postigavši tri gola za konačnih 4:1 i veliko slavlje Madriđana.

MP/Foto:Screenshot