•
  •
  •

Vlada je u ponedjeljak prije podne održala telefonsku sjednicu na kojoj je donijela Zaključak o davanju podrške hrvatskoj vaterpolskoj reprezentaciji na iznimnim međunarodnim uspjesima u 2024. godini.

Nakon što su hrvatski vaterpolisti osvojili srebno na prvenstvu Europe i zlato na Svjetskom vaterpolskom prvenstvu u Dohi, Vlada je zadužila Ministarstvo turizma i sporta da donese odluke o dodjeli državnih nagrada za vrhunska sportska postignuća.

“Propisani iznos za zlatnu medalju na svjetskim prvenstvima koja se održavaju svake dvije godine za sportaše i izbornika iznosi po 14.350 eura, dok ostale djelatne stručne osobe dijele iznos od 19.150 eura, a ukupni iznos za cijelu reprezentaciju iznosi 248.750 eura”, priopćeno je iz Banskih dvora.

Propisani iznos za srebrnu medalju na europskim prvenstvima koja se održavaju svake dvije godine za sportaše i izbornika iznosi po 4800 eura, dok ostale djelatne stručne osobe dijele iznos od 4800 eura, a ukupni iznos za cijelu reprezentaciju iznosi 81.600,00 eura.

Nakon europskog srebra u Zagrebu hrvatska muška vaterpolska reprezentacija u subotu je osvojila naslov svjetskog prvaka u Dohi svladavši u finalu Italiju sa 15:13 (2:3, 3:2, 3:2, 3:4, 4:2) nakon peteraca.

Svečana ceremonija dočeka organizirana je u zagrebačkoj zračnoj luci u nedjelju, a ondje su ih dočekali navijači.  Svečani doček u Zagrebu, kao što je ranijih godina bilo uobičajeno za ovako velike sportske uspjehe, je izostao.