WEST HAM – DINAMO 0:1 Projektil Mislava Oršića za Europa ligu – video

•
  •
  •
  •

Dinamo je u zadnjem, 6. kolu skupine H Europa lige pobijedio West Ham 1:0 golom Mislava Oršića u 3. minuti.

Dinamo je ovom pobjedom osvojio drugo mjesto u skupini i na proljeće će igrati u play-off rundi Europa lige protiv trećeplasiranih momčadi iz Lige prvaka.

Dinamo je poveo remek-djelom Mislava Oršića u trećoj minuti. Oršić je primio loptu na lijevoj strani i onda se sa svoje pozicije izborio za udarac i fantastično pogodio suprotne rašlje. Bio je to jedini gol na utakmici, Dinamo je ospotvrtdio drugo  mjesto i nastavak natjecanja u Europa ligi .

Dinamo je u London doputovao bez Brune Petkovića koji je imao zdravstvenih problema, a osim njega nije bilo i Franjića, Leovca i ranije ozlijeđenog Duje Čopa.

Nogometaši Dinama i prije londonskog ogleda protiv West Hama, osigurali su “europsko proljeće”. Bilo je samo upitno hoće li nastaviti svoj put u Europskoj ligi ili će preseliti u Konferencijsku ligu.

West Ham je već ranije osigurao prvo mjesto, a “Modrima” je za potvrdu druge pozicije trebao barem bod u Londonu ili neuspjeh Genka kod kuće od Rapida.

Na koncu su i Dinamo i Rapid slavili sa po 1-0. Dinamu je pobjedu donio Oršić fantastičnim golom u četvrtoj minuti, a Rapidu Ljubičić golom u 29. minuti.

M.M. /Foto: YouTube