ZAGREB – PSG 28:26 U krcatoj Areni pali moćni Francuzi, Klarica zabio 10 golova

•
  •
  •
  •

Rukometaši Zagreba pred fantastičnom domaćom publikom pobijedili su su 28:26 Paris Saint-Germain. Povjeda zaprolaz u osminu finala finala Lige prvaka!

Pred krcatom Arenom najbolji strijelac bio je Luka Lovre Klarica (10), a nakon njega po četiri pogotka zabili su Ivan Čupić Miloš Kos. Odličnu predstavu pružio je i vratar Matej Mandić koji je u posljednjim minutama utakmice obranio par ključnih udaraca.

Arena skoro popunjena kao u stara dobra vremena. Došao je PSG na posljednji susret grupne faze ove sezone, ali svi su očekivali ne i posljednji u Ligi prvaka ove sezone, jer Zagrebu je za sve treba bod, a mogao si je priuštiti i poraz ako Kielce doma ne izgubi od Kolstada. Sve je bilo spremno za veliko slavlje, ali na početku susreta ‘zec je bio u šumi‘.

Dobra, zanimljiva i tvrda utakmica u prvom dijelu, makar je zanimljivo u prvih 30 minuta bilo samo jedno isključenje i to PSG-a.

Kos je odlično počeo, Srna je nastavio, Kavčić je krenuo, pa je Sirotić uskočio, a njemu je bilo teško s presnažnom francuskom obranom dobiti duel i Zagreb je često bio osuđen na rizik. No, kako god obranom se držao u utakmici, poveo prvi puta u 14. minuti, imao plus 2 u 23. minuti nakon čega je Raul zvao time out.

Uz promašene zicere najveća šteta je u prvom dijelu bila da dva odlična bacanja Mandića nisu završila u golu protivnika. Prvo je slučajno spriječio Green, a drugi vratnica na samom kraju prvog poluvremena.

Loše je Zagreb otvoruo drugo poluvrijeme, PSG je poveo 15:13 i trebalo je Zagrebu neko vrijem da se polovi. Pariški napad mu je za to pružio priliku i polako su se vraćali da bi nakon desetak minuta ponovo ulovili egal. Raspoloženi Kos vratio je Zagreb u prednost u 43. minuti (20:19), no u takvom dvoboju svaka je lopta bila važna.

Na ulasku u posljednjih 10 minuta Zagreb je imao prednost 23-21, a nakon što je Ivan Čupić realizirao sedmerac i 24-22 uz igrača više uoči zadnjih sedam minuta.

Ipak, Parižani su se uspjeli vratiti, napraviti seriju 4-0 i preokrenuti rezultat u svoju korist. U 56 minuti bilo je 26-24 za PSG

No, u samoj završnici briljirao je vratar Matej Mandić s tri obrane, dok su Dibirov i Klarica pogađali prazan gol gostiju, a Čupić je realizirao još jedan sedmerac i Zagreb je ostvario vrijednu pobjedu.

S ova dva boda Zagreb je čak preskočio i Pick Szeged na petom mjestu, sada ima 14 bodova, dok je mađarski sastav šesti sa 13, Paris SG je treći sa 15 bodova, koliko ima i četvrto Kielce.

Na vrhu je Kiel sa 20 bodova, drugi Aalborg ima 18, dok su predzadnji Kolstad s devet i zadnji Pelister bez bodova otpali iz borbe za osminu finala.

U posljednjem, 14. kolu Zagreb će 6. ožujkka gostovati kod Kiela.