Zverev pobijedio Đokovića i izbacio ga sa Završnog turnira

•
  •
  •
  •

Nijemac Aleksandar Zverev je nakon dva i pol sata igre svladao prvog igrača svijeta Srbina Novaka Đokovića sa 7-6 (4), 4-6, 6-3.

Za naslov pobjednika na ovogodišnjem ATP Finalu tenisača u Torinu igrat će Rus Danil Medvedev i Nijemac Alexander Zverev. Branitelj naslova i drugi igrač svijeta Medvedev u prvom je polufinalu uvjerljivo nadigrao Norvežanina Caspera Ruuda sa 6:4, 6:2.

Nakon toga je treći igrač svijeta i pobjednik “mastersa” iz 2018. godine Zverev nakon dva i pol sata igre svladao prvog igrača svijeta Srbina Novaka Đokovića sa 7:6 (4), 4:6, 6:3. Đoković će zbog ovog poraza ostati na četiri naslova na ovom prestižnom turniru, a posljednji je stigao još 2015. godine.
Za Medvedeva je ovo bila deveta pobjeda zaredom na ovom turniru, lani je bio pobjednik s pet pobjeda u pet nastupa, a ove je godine u natjecanju po skupinama ostvario sve tri pobjede, a jedna od njih je bila i protiv Zvereva kojega je u 2. kolu Crvene skupine svladao sa 6:3, 6:7 (3), 7:6 (6).

Mektić i Pavić nisu uspjeli

Nikola Mektić i Mate Pavić nisu se uspjeli plasirati u finale ATP Finala u Torinu. Najbolji svjetski par izgubio je u napetom meču od najbližih pratitelja, Rajeeva Rama i Joea Salisburyja sa 6:4, 6:7(3), 4:10.

Nakon što su u svakom mjesecu od siječnja do kolovoza igrali najmanje u jednom finalu (ukupno dvanaest), zaključno s Masters 1000 turnirom u Torontu sredinom kolovoza (izgubili baš od Rama i Salisburyja), te osvojili devet turnira uključujući Wimbledon i Olimpijske igre u Tokiju, Zagrepčanin i Splićanin u sljedeća tri mjeseca su ostali “na suhom”.

Ovo polufinale u Torinu bila je odlična prilika za prekid toga niza, pogotovo nakon breaka za 2:1 u prvom setu zahvaljujući duploj pogrešci Salisburyja u odlučujućem poenu. Gem kasnije je Mektić na svom servisu uspio potvrditi break, makar je napravio dvije dvostruke pogreške. Sve iza toga u prvom i drugom setu proteklo je u znaku dominantnih servera, više niti jedna prilika za break nije stvorena.

Tako su Ram i Salisbury nanizali 17 poena zaredom na svom servisu, a Ram je do kraja meča dobio 20 poena zaredom kad bi pogodio servis.

Mektić i Pavić nisu uopće zaostajali, malo su toga dali najvećim rivalima (bio je ovo njihov šesti međusobni susret ove godine, naši su vodili 4-1 s pobjedama u Miamiju, Rimu, Eastbourneu i Wimbledonu; dva polufinala i dva finala), ali Britanac i Amerikanac su se bolje snašli u tie-breaku drugog seta i u “match tie-breaku”.

Hina/Foto: Guglielmo Mangiapane/Reuters