Hrvatska – Latvija 5-0 Petković zabio iz slobodnjaka već u 3. minuti

•
  •
  •
  •

Hrvatska nogometna reprezentacija u svom je trećem nastupu u skupini D u kvalifikacijama za EURO 2024. ostvarila drugu pobjedu svladavši u Rijeci Latviju sa 5-0 (3-0).

Dvostruki strijelac za Hrvatsku bio je Bruno Petković (3, 44), a po jedan gol su dodali Luka Ivanušec (13), Andrej Kramarić (68) i Mario Pašalić (78).

Utakmica je usmjerena ka laganoj pobjedi Hrvatske na samom otvaranju. Gvardiol je u 3. minuti izborio slobodni udarac sa 25 metara lagano iskosa s lijeve strane, izvođenja se prihvatio Petković koji je prebacio živi zid i pogodio gornji desni kut nemoćnog Purinša.

Na 2-0 povisio je Ivanušec u 13. minuti, Perišić je prošao po lijevoj strani, ubacio u peterac gdje se u gužvi najbolje snašao novi veznjak Feyenoorda.

Neposredno prije odlaska na odmor ponovno je Perišić odradio posao u pripremi pogotka, opet je probio lijevu stranu i zatim poslao prizemnu loptu kroz peterac koju je na drugoj vratnici dočekao nečuvani Petković i lagano ju skrenuo u mrežu.

Sredinom nastavka izbornik Dalić je obavio nekoliko zamjena, a novoušli igrači bili su u akciji kod posljednja dva pogotka. Čim je stupio na travnjak, Barišić je u 68. minuti izveo slobodni udarac s lijeve strane, a lopta je pala pred nogu Kramariću koji ju je s četiri metra proslijedio u mrežu.

U 78. minuti u strijelce se upisao i Pašalić, on je prihvatio loptu oko sredine igrališta, sjurio se prema vratima i pogodio sa 20-ak metara.

Hrvatska sada ima sedam bodova, dok je Latvija i nakon četvrtog nastupa ostala na nuli.

Za tri dana Hrvatska će gostovati kod Armenije.

Hrvatska – Latvija 5-0

Strijelci: 1-0Petković (3.), 2-0 Ivanušec (13.), 3-0 Petković (44., Perišić), 4-0 Kramarić (68., Barišić), 5-0 Pašalić (78., Perišić).

Stadion: Rujevica. Gledatelja: 8152.

Glavni sudac: Philip Farrugia, pomoćnici: Alan Camilleri, Luke Portelli, četvrti sudac: Trustin Farrugia Cann (svi Malta), VAR: Luca Pairetto, AVAR: Michael Fabbri (oba Italija)

Žuti kartoni: Ciganiks (Latvija).

Crveni kartoni: /.

Hrvatska (4-2-3-1): Livaković – Juranović, Šutalo, Gvardiol (46., Vida), Sosa (67., Barišić) – Brozović (61., Vlašić), Modrić (61., Pašalić) – Kramarić, Ivanušec, Perišić – Petković (67., Musa).

Latvija (4-4-2): Purinš – Salvanieks (56. minuta, Krollis), Černomordijs, Dubra, Sorokins – Jaunzems (86., D. Ikaunieks), Emsis, Tobers (86., Saveljevs), Ciganiks – Uldrikis, Ikaunieks (76., Daškevičs).