•
  •
  •
  •

Modrić je u prvom poluvremenu dobio gromoglasne ovacije prepunog Santiaga Bernabeua. Realovi navijači izvikivali su njegovo ime, a on im je zahvalio pljeskom.

Real Madrid je pobijedio na svom travnjaku Cadiz s 3:0 u 34. kolu španjolske lige, a asistenciju za prvi gol Kraljevskog kluba upisao je Luka Modrić.

Real je poveo prekrasnim golom Brahima Diaza u 51. minuti na dodavanje Luke Modrića, koji je započeo susret od prve minute. Za 2:0 zabio je Jude Bellingham u 68. minuti., a konačnih 3:0 postavio je Joselu u 94. minuti.

Modrić je dobio ovacije prepunog Santiaga Bernabeua.  jer je postao najstariji Realov igrač koji je nastupio u La Ligi s s 38 godina i 238 dana, prestigavši legendarnog Ferenca Puškaša. Realovi navijači izvikivali su njegovo ime, a on im je zahvalio pljeskom.

Ovacije je dobio i belgijski vratar Thibaut Courtois, koji se vratio na gol nakon gotovo devet mjeseci izbivanja i operacija oba koljena.

Real je nadomak naslova jer ima 14 bodova više i utakmicu više od Barcelone. Real će i matematički biti prvak ako Barcelona večeras pobijedi u gostima kod Girone u borbi za drugo mjesto.

Modrić ima ugovor s Real Madridom do kraja aktualne sezone, odnosno do 30. lipnja, a cijelu godinu mediji nagađaju što će se dogoditi nakon toga.

Modriću je želja ostati u Realu, spreman je ulaziti s klupe i igrati kad je potrebno, a usput mentorirati mlađe nogometaše. Očekuje se da će uskoro početi pregovore oko produljenja ugovora na još jednu sezonu.

Situaciju s Modrićevim ugovorom prati i niz klubova. Želi ga vratiti Dinamo, ima ponude iz Saudijske Arabije i MLS-a, javio se i slovenski prvak Celje, a sve se glasnije spominje opcija odlaska u Juventus.

Talijanski Tuttosport tvrdi da bi Juventus mogao poslati ponudu Modriću ako propadnu njegovi pregovori s Realom..