Argentina – Hrvatska 3:0 Vatreni bez finala, Gaučosi uzvratili za Rusiju

•
  •
  •
  •

Hrvatska je u polufinalu Svjetskog prvenstva u Kataru izgubila 3:0 od Argentine. Tako je sada očekuje borba za treće mjesto, za koje će igrati u subotu od 16 sati protiv poraženog iz ogleda Francuske i Maroka.

Hrvatska protiv Argentine jednostavno nije bila na potrebnoj razini i nije stvorila nijednu pravu priliku za pogodak.

Argentina je prelomila utakmicu u pet minuta prvog poluvremena. Lionel Messi pogodio je iz kaznenog udarca u 34. minuti, da bi u 39. minuti Julian Alvarez nakon solo akcije zabio za 2:0.

Hrvatska se potpuno otvorila u drugom dijelu, ali se nije uspjela vratiti u igru, a onda je pobjedu Argentine svojim drugim golom potvrdio Alvarez u 69. minuti nakon krasne asistencije Messija.

Julian Alvarez apsolutni je junak, izborio je kazneni udarac i zabio dva gola. Možda ne bi bilo tako da Talijan Daniele Orsato nije svirao kontroverzan jedanaesterac za 1:0. Lionel Messi igra u nedjelju za titulu prvaka svijeta, drugi put ima utakmicu za trofej s kojim bi skinuo Diega Maradonu s pijedestala iz srca njegovih sunarodnjaka, Luka Modrić to nije uspio.

Rezultat 3:0 je visok jer nije to bila prava Hrvatska, kasnilo se u reakcijama, loše procjenjivalo napade Gaucha, očito je i umor ostavio traga, a napad ne bi zabio da se igralo do Nove godine. Šteta zbog loše izvedbe koja je dodatno potencirala moć, brzinu i snagu Argentinaca.

No, ostala je utakmica za treće mjesto i treba se u subotu boriti za broncu. Nije svejedno doći kući praznih ruku ili s medaljom. Maštali smo o tituli, da je Hrvatska odigrala kao s Brazilom možda bismo sada pisali o finalu, ali večeras nije bilo prave energije ni koncentracije. A ni sreće.