Čilić čudesnim preokretom razbio Đokovića i osvojio ATP Queens

•
  •
  •
  •

Marin Čilić po drugi je put u karijeri osvojio ATP turnir u Queensu, pobjedivši u dramatičnom finalu Novaka Đokovića rezultatom 5:7, 7:6(4), 6:3.

Nakon što je prošle godine igrao u finalu ovog engleskog turnira na travi, Marin Čilić otišao je ove nedjelje korak dalje i osvojio Queens po drugi put u karijeri, prvi nakon 2012. godine i legendarne pobjede protiv Davida Nalbandiana koji je bio diskvalificiran, jer je nogom udario suca.

Ovaj put Čilićev protivnik u finalu bio je Novak Đoković od kojeg je u karijeri izgubio 14 puta u nizu, ali sada je stigao do druge pobjede zaredom.

Bio je to dramatičan meč u kojem je srpski tenisač u prvom setu oduzeo servis Marinu kod 6:5, a time i dobio uvodnu dionicu igre. U drugom je Đoković kod 5:4 imao meč loptu, ali nije je iskoristio, a u ‘tie-breaku’ je Čilić sa 7:4 izborio treći set.

U odlučujućoj dionici igre Čilić je bio bolji i svoj trenutak dočekao kod 4:3 kada je napravio ‘break’ te s lakoćom sve riješio za konačnih 5:7, 7:6(4), 6:3.

Dogodilo se to u istom danu kad je Borna Ćorić u Halleu u finalu svladao Rogera Federera pa možemo slobodno reći da se ovakva nedjelja hrvatskog tenisa ne pamti!

Megy Matičić/Foto:Twitter