Drama u HDZ-u Zagreba: Ivan Kujundžić, šef Kluba zastupnika, podnio ostavku

20 studenoga, 2019 maxportal
Širi dalje
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

“Poštovani predstavnici medija, ovim putem vas izvještavam da sam danas Gradskom odboru HDZ-a i predsjedniku dr. Andriji Mikuliću, podnio ostavku na mjesto zastupnika u Skupštini grada Zagreba”, stoji u dopisu koji nam je uputio akademski kipar Ivan Kujundžić, nedavno izabrani predsjednik Kluba vijećnika HDZ-a u Skupštini Grada Zagreba.“Prošlo je gotovo tri tjedna od kada je Gradski odbor HDZ-a grada Zagreba, u demokratskoj proceduri izabrao mene za predsjednika Kluba zastupnika u Skupštini grada Zagreba, na čemu sam bio zahvalan i ustrajan u želji da predano obavim doista važan i kompleksan povjereni mi zadatak.

No, od samog izbora do danas nije se dogodio niti jedan pozitivni trenutak ili razgovor oko novog konstituiranja našeg Kluba. Naprotiv samo destrukcija i pokušaji difamiranja mog izbora, a time i nepoštivanja najvišeg političkog tijela Gradskog odbora HDZ-a kao i mene osobno, izabranog na tu funkciju.

No ovo je novi moment, koji ima neki drugi politički aspekt, koji doista nije dobro shvaćen, što mi je uistinu žao.

U ovo pred Božićno i izborno vrijeme, kada stranka mora djelovati jedinstveno i bez turbulencija, doista ne želim biti teret u ovom sastavu i radu našeg kluba u Skupštini te dalje svojom prisutnošću zaoštravati poljuljane međuljudske odnose.

Ovim svojim činom želim skrenuti pozornost na moral i etiku u politici, važnost življenja po savjesti, a tako isto i glasovanja po savjesti a nikako po nametnutoj kolektivnoj svijesti bez dijaloškog okvira, u kojem su zabranjena sva propitivanja vrijednosnog sustava i svakog problema. Onu svijest koja nas sa zebnjom evocira na partijsku kolektivnu svijest.

Kolegama u Skupštini grada Zagreba želim savjestan, plodan i uspješan rad, djelovanje na korist građana i grada Zagreba.
S poštovanjem!

U Zagrebu 19. studenoga 2019.
Ak. kipar Ivan Kujundžić

Foto:pxll

 


Širi dalje
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •