HRVATSKA- ARGENTINA 3:0 Vatreni u osmini finala

•
  •
  •
  •

HRVATSKA je pobijedila Argentinu 3:0 i izborila osminu finala Svjetskog prvenstva u Rusiji. Bila je to jedna od najboljih utakmica Hrvatske u novijoj povijesti koju su prekrasnim golovima okrunili Ante Rebić u 53. minuti, Luka Modrić u 80. i Ivan Rakitić u sudačkoj nadoknadi.

Hrvatska je u svih 90 minuta igre bila bolja ekipa, dominantna, ambicioznija, konkretnija ekipa koja je imala plan i viziju kako doći do pobjede.

Messi i društvo još su jednom pokazali da su skupina odličnih igrača, ali da nisu momčad. Premda su Argentinci imali jednu vrhunsku šansu, ona je došla kao plod pogreške hrvatske obrane, a sve ostalo pripalo je Hrvatskoj.

U 30. minuti nakon nesporazuma Rebića i Lovrena do lopte je u kaznenom prostoru stigao Acuna, njegov udarac blokirao je Vida, da bi lopta došla do Pereza koji je s 10-ak metara promašio prazna vrata

U prvih 45 minuta Argentina je imala 56 posto lopte u svom posjedu, ali nije uputila niti jedan udarac u okvir gola. Marcelo Brozović sjajno je zatvorio ponajboljeg svjetskog igrača Lionela Messija, pa su igru argentinske momčadi morali voditi Mascherano i Perez.

U prvom poluvremenu gledali smo grubu, čvrstu i žestoku utakmicu, a u nastavku bila je to rapsodija Hrvatske.

Luka Modrić, Šime Vrsaljko i Vedran Ćorluka slave drugi zgoditak / Foto HINA

Ante Rebić je odigrao jako nervozno prvo poluvrijeme i očekivali smo da će ga izbornik Dalić odmah na poluvremenu ostaviti na klupi i u igru uvesti Andreja Kramarića. Dalić to nije napravio, barem ne odmah, a igrač Eintrachta povjerenje mu je vratio na najljepši mogući način.

Igrala se 53. minuta kad je obrana Argentine vratile jednu loptu svom vrataru Caballeru. Ovaj je s njom mogao što je htio, no katastrofalno ju je ispucao, točno na nogu Ante Rebića, koji je čekao taj kiks i onda čudesnim volejom pogodio same rašlje. Samo nekoliko minuta nakon gola, Dalić je izvadio Rebića i u igru uveo Kramarića.

Odmah po primljenom pogotku argentinski izbornik Sampaoli napravio je dvije izmjene, u igru su ušli Higuain i Pavon, te je Argentina u 64. minuti imala veliku priliku za poravnanje. Higuain je prošao po lijevoj strani, poslao loptu na peterac no udarac meze obranio je Subašić da bi na odbijancu Rakitić uspio blokirati Messija.

Kako je utakmica odmicala tako je Argentina bila sve nervoznija, a Hrvatska je tu nervozu znala iskoristiti. Kapetan Modrić je fantastičnim udarcem s 20-ak metara u 80. minuti povisio na 2:0, da bi Rakitić u samoj završnici trećim golom okrunio hrvatsku pobjedu.

Brozović je u 80. minuti osvojio jednu loptu na sredini terena, povukao do Kramarića s kojim je odigrao kombinaciju i potom dodao Modriću, a kapetan je izbacio iz ravnoteže Otamendija i zatim preciznim udarcem pogodio lijevi kut nemoćnog Caballera.Bit će to kandidat za najljepši gol turnira!

Rakitić je u 86. minuti iz slobodnog udarca s 25 metara pogodio gredu, ali to što mu nije uspjelo tada jest u prvoj minuti sudačke nadoknade. Njegov prvi pokušaj sa 16 metara Caballero je kratko odbio, no odbijanac je prihvatio Kovačić i vratio loptu do Rakitića, koji je potom lagano poslao loptu u mrežu.

U slučaju da Island i Nigerija u petak remiziraju, Hrvatska će osigurati prvo mjesto u skupini već kolo prije kraja, a u slučaju da neka od te dvije momčadi ostvari pobjedu Hrvatskoj će za prvo mjesto u skupini biti potreban bod iz posljednje utakmice u skupini protiv Islanda, koja će se igrati 26. lipnja u Rostovu na Donu (20 sati).

ARGENTINA – HRVATSKA 0-3 (0-0)

Gledatelja: 43.319
Sudac: Irmatov (Uzbekistan)
Strijelci: 0-1 Rebić (53), 0-2 Modrić (80), 0-3 Rakitić (90+1)
ARGENTINA: Caballero – Mercado, Otamendi, Tagliafico – Salvio (Pavon, 56), Mascherano, Perez (Dybala, 68), Acuna – Messi, Aguero (Higuain, 54), Meza
HRVATSKA: Subašić – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić – Rebić (Kramarić, 57), Rakitić, Modrić, Brozović, Perišić (Kovačić, 82) – Mandžukić (Ćorluka, 90+3)