HRVATSKA – BELGIJA 0-0 Hrvatska nakon drame prošla u osminu finala SP-a

•
  •
  •
  •

Hrvatska  je u 3. kolu skupine F Svjetskog prvenstva odigrala 0:0 s Belgijom i prošla kao drugoplasirana iz skupine u osminu finala. U drugoj utakmici Maroko je pobijedio Kanadu 2:1 i osvojio prvo mjesto u skupini. Hrvatskoj  je sviran penal VAR ga poništio. Lukaku pogodio stativu.

Hrvatska će u osmini finala igrati s nekom od reprezentacija iz skupine C u kojoj su Španjolska, Njemačka, Japan i Kostarika.

Hrvatska je bila bolja u prvom poluvremenu  u kojem je Anthony Taylor zbog milimetarskog zaleđa poništio već dosuđeni kazneni udarac za Hrvatsku. U drugom dijelu je Romelu Lukaku pogodio vratnicu i još dvije dobre prilike za postizanje pogotka.

U dvoboju Maroka i Kanade već nakon 23 minute dvoboja Marokanci su imali dva gola prednosti. U 4. minuti početničku pogrešku vratara Milana Borjana iskoristio je Hakim Ziyech. Borjan je izašao iz kaznenog prostora i dodao loptu Ziyechu na 30 metara, a ovaj ga je preciznim udarcem prebacio za vodstvo.

U 23. minuti Hakimi je dugim dodavanjem izbacio Youssefa El Nesyrija, a marokanski napadač je odlično primio loptu i u sprintu došao do kaznenog prostora te sa 12-13 metara pogodio bliži kut pokraj loše postavljenog vratara Borjana.

U 40. minuti Kađani su smanjili zaostatak. Po lijevom boku prošao je Sam Adekugbe i poslao loptu prema kaznenom prostoru. Na putu se ispriječio Nayef Aguerd promijenio putanju lopte i pogodio bliži kut svojih vrata.

U osmini finala Hrvatska ide na prvoplasiranu reprezentaciju iz skupine E, a taj će dvoboj biti odigran u ponedjeljak, 5. prosinca. Marokanci će 6. prosinca igrati protiv drugoplasirane momčadi iz skupine E.

68.– Petković je dao povratnu loptu na Modrića koji puca iz blizine, ali udarac je bio slab, bio je to relativno lagan posao za Courtoisa

62. – De Bruyne je uputio centaršut, Lovren je malo skrenuo loptu, a potom udarac Lukakua glavom odlazi iznad grede

60.  – De Bruyne je napravio pravi nered u šesnaestercu, dao za Carrasca, Juranović je blokirao njegov udarac iz blizine, a lopta se zatim odbila do Lukakua koji pogađa vratnicu!

54.  – Sada Modrić puca iskosa s desne strane, ali i to zaustavlja Courtois

53.  – Livaja je dao odličnu loptu za Kovačića koji savršeno ostavlja za Brozovića čiji udarac brani Courtois

51.  – Lukaku je odložio za De Bruynea na rubu šesnaesterca čiji udarac, kao i kod prethodnog pokušaja Sose, odlazi daleko od gola

50. – Zapucao je sada i Sosa iz velike daljine, ali lopta odlazi daleko od gola

50 – Gvardiol je odlično odigrao za Kovačića koji puca s desetak metara s lijeve strane, ali Courtois paradom zaustavlja njegov pokušaj

49.  – De Bruyne je zbacio s desne strane te na drugoj vratnici pronašao Lukakua koji puca glavom, ali lopta odlazi točno u ruke Livakovića

45. – Izbornik Belgije Martinez odlučio je u poluvremenu u igru uvesti Lukakua

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+3. – Opasan centaršut Kramarića na deseta metara,  Perišić ostao kratak za koji centimetar,  u nasatvku akcije zapucao je Juranović, ali lopta odlazi preko gola.

45.  – Sosa je opalio s dvadesetak metara s desne strane, ali njegov pokušaj odlazi preko gola

42.  – Dendoncker je prošao po desnoj strani, dao povratnu loptu na pet metara, ali srećom po Vatrene tamo nije bilo nikoga od igrača Belgije

39. –  Igra se u posljednjih nekoliko minuta odvija uglavnom na sredini terena bez pravih prilika s jedne ili druge strane

33.  – Sosa je uputio sjajan centaršut u samo srce kaznenog prostora, tamo je najviši u skoku bio Livaja, ali njegov udarac glavom otišao je iznad grede

27.  – Iako je Belgija imala dvije solidne prilike, Hrvatska je ta koja dominira susretom

26.  – Prvo je Kramarić pokušao probiti zadnju liniju Belgije na rubu šesnaesterca, a potom i Kovačić, ali bez uspjeha

18. – Nakon pregledavanja snimke i suradnje s VAR-om, sudac Tylor je označio zaleđe

16. – Nakon gužve u kaznenom prostoru Kramarić je završio na travnjaku, a sudac Taylor je odmah pokazao na bijelu točku. Modrić se već spremio izvesti penal, sudac je upozorio golmana i igrače Belgije  na ponašanje, a onda se oglasio VAR.

13. – Nova brza kontra Belgije, De Bruyne je dao za Mertensa koji je s desetak metara zapucao sjajnu prilku

11.  – Belgijci su složili opasnu kontru, lopta je stigla do Carrasca na lijevu stranu, ali njegov udarac iz blizine iskosa završio je u bloku

10.  – Pokušali su Belgijci jednim centaršutem na desetak metara od gola Vatrenih, ali Lovren i Livaković zajedničkim snagama zaustavljaju pokušaj ‘vragova‘

8.  – Hravatska je od početka utakmice nametnula svoj ritam i uglavnom je ona ta koja dominira u ovim trenucima

2. – Kovačić se sjurio prema kaznenom prostoru, dao za Kramarića na desnoj strani, ali propala je solidna prilika za Hrvatsku

1. – Hrvatska je izvela početni udarac, a Ivan Perišić se našao u prilici već nakon 11 sekundi utakmice! Pucao je veznjak Tottenhama, ali lopta je prošla pored vratnice

HRVATSKA: Livaković – Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa – Modrić, Brozović, Kovačić – Kramarić, Livaja, Perišić

BELGIJA: Courtois – Vertonghen, Alderweireld, Dendoncker – Castagne, Witsel, De Bruyne, Meunier – Carrasco, Trossard – Mertens