Iza Nove godine Bandić izbacuje HNS iz Vlade, u igri je bivši SDP-ov ministar!?

17 prosinca, 2018 maxportal
Širi dalje
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

U političkim se kuloarima priča kako će Bandić, kad dođe do 15 zastupnika u klubu, od premijera Andreja Plenkovića tražiti rekonstrukciju Vlade i izbacivanje HNS-a iz nje. “Neka se odmore i razmisle do Nove godine!”Milan Bandić neumorno radi na jačanju svojeg saborskog kluba, a krajnji cilj mu je 16 zastupnika u ovom paketu, navodi sugovornik iz Stranke rada i solidarnosti u izjavi za Novi list,

Zastupnici SDP-a Marta Luc-Polanc i Boris Lalovac zasad demantiraju da su na putu  Milanke Opačie i Ane Komparić Devčić, no iz Bandićeva kluba uvjeravaju da će sigurno biti još novih zastupnika.

Rekonstrukciju Vlade?

U političkim se kuloarima priča kako će Bandić, kad dođe do 15 zastupnika u klubu, od premijera Andreja Plenkovića tražiti rekonstrukciju Vlade i izbacivanje HNS-a iz nje. Tada će navodno za nekoliko neministarskih mjesta predložiti nestranačke ljude, stručnjake, prenosi Novi list. Jedan od njih mogao bi biti Boris Lalovac u sektoru financija, a ode li ministar Zdravko Marić u privatni sektor, velike su spekulacije oko tog mjesta.

Valja naglasiti da Opačić i Komparić Devčić nisu članice Bandićeve stranke, već nezavisne zastupnice koje su se priključile njegovu klubu u Saboru, stoga i ta teorija drži vodu.

‘Nije nam cilj ulazak u Vladu’

Izvor iz Bandićeva kruga tvrdi kako im ulazak u Vladu nije cilj, već je cilj projektna priča – guranje projekata, stvaranje okvira za ulazak investicija i novo zapošljavanje u Hrvatskoj, navodi. No ipak imaju planove oko razvoja kluba.

“Imamo dogovorenog 13. zastupnika koji će ući u naš klub. Ali taj nije iz SDP-a. A što se SDP-ovaca tiče, neće biti novih članova našeg kluba do Nove godine. Tek nakon. Neka se odmaraju i razmisle. A krajnji cilj je 16 zastupnika u ovom paketu”, zaključio je izvor iz Stranke rada i solidarnosti.

M. Marković/Foto:Instagram


Širi dalje
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •