Kad vjeruješ i čuda su moguća: Veličanstvena Hrvatska razbila Poljsku pred 15 tisuća navijača

•
  •
  •
  •

HRVATSKI rukometaši izborili su polufinale EURA nakon što su senzacionalno u Krakowu svladali domaćina Poljsku s 37-23 (15-10) u jednoj od najnevjerojatnijih utakmica u povijesti hrvatskog sporta.

U polufinalu će Hrvatska igrati sa Španjolskom.

U šokantnom danu na EURU u Poljskoj dogodila su se dva čuda – prvo je Norveška svladala Francusku, a potom je Hrvatska protiv Poljske ganjala pobjedu od 11 razlike, a igrači Željka Babića pobijedili su s nevjerojatnih 14 razlike. U stvorenom krugu Hrvatska, Francuska i Poljska su završili s po šest bodova, a naši rukometaši su prošli u polufinale s omjerom +6, Francuzi imaju +2, a Poljaci -8.

Senzaciji u Krakowu i jednim od najvećih iznenađenja u povijesti europskog rukometa u koje su vjerovali samo najveći optimisti hrvatski rukometaši mogu pretočiti u povijesni prvi naslov europskih prvaka.

Hrvatska je prvo poluvrijeme dobila s 15-10, a u prvih deset minuta drugog dijela serijom 8-0 naši rukometaši su poveli s 23-10 i počeli vjerovati u čudo. U 46. minuti Hrvatska je povela s 30-13, a dokraja je uspjela sačuvati pobjedu protiv nemoćnih Poljaka.

Kod Hrvatske su najbolji bili Manuel Štrlek s 11 golova, Marino Marić je postigao 7, a Zlatko Horvat peti golova, dok je vratar Ivan Stevanović imao 13 obrana. Poljake je predvodio Karol Bielecki s 4 pogotka.

Ranije su u našoj skupini Norvežani su senzacionalno pobijedili olimpijske, svjetske i europske prvake Francuze s 29-24, dok je Bjelorusija bila bolja od Makedonije s 30-29. Norveška je pobjednik skupine s 9 bodova, Hrvatska je druga sa 6, koliko imaju i Francuzi i Poljaci, Bjelorusija je peta s dva boda, a Makedonija posljednja s jednim bodom.

Hrvatska će 29. siječnja igrati polufinale u Krakowu protiv Španjolske, u drugom polufinalu sastaju se Njemačka i Norveška.

M. Radev/Foto:Cropix