Nina Obuljen: Frljić svojim provokacijama traži i potiče ružne reakcije

25 travnja, 2017 maxportal
Širi dalje
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Oliver Frljić ponovno je uspio provokacijom na kazališnim daskama doći u središte zanimanja javnosti. Nakon što je njegova predstava “Naše nasilje i vaše nasilje” izazvala prosvjede i kaznene prijave u Poljskoj, isto se dogodilo i sinoć tijekom izvedbe na Marulićevim danima u Splitu.Prosvjednike koji su kupili ulaznice izbacila je specijalna policija, devetero ljudi je privedeno.

“Ministarstvo kulture nije podržalo program Marulićevih dana, jer se radi o festivalu hrvatske drame, a izbornik je dominantno uvrstio tzv. autorske projekte. Obzirom na to da se radi o iznimno važnom festivalu, Ministarstvo ga je financijski podržalo”, kazala je u Dnevniku HTV-a ministrica kulture Nina Obuljen Koržinek.

“Bojim se da ovakvim provokacijama Frljić traži i potiče vrlo ružnu reakciju. Njegov današnji intervju u tisku u kojemu Vladu i državu optužuje za fašizam – potpuno mi je nerazumljiv”, dodala je.

“Prošla su vremena kada je ministar određivao kakvi će se filmovi snimati, koje će se knjige obljavljivati, kakve će se kazališne predstave raditi ili zabranjivati. Ovo je zapravo jedna politička poruka koja ne doprinosi toleranciji u našem društvu”, zaključila je. Komentirajući zahtjev HSP-a za njezinom ostavkom Obuljen Koržinek je kazala kako za to ne vidi nijednog razloga, jer je zadatak Ministarstva kulture da potiče slobodu izražavanja i umjetničke slobode.

O budućnosti Festivala hrvatske drame Marulićevi dani rekla je da će se on sigurno nastaviti.

“Izbornici se mijenjaju svake dvije godine. Ovo je zadnja godina Igora Ružića. Vidjet ćemo kako će biti dalje”, kazala je.

“Prošla su vremena kada je ministar određivao kakvi će se filmovi snimati, koje će se knjige objavljivati, kakve će se kazališne predstave raditi ili zabranjivati. Ovo je zapravo jedna politička poruka koja ne doprinosi toleranciji u našem društvu”, zaključila je ministrica kulture.

Foto: hrt


Širi dalje
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •