REAL- BARCA 2:3 Messi i golčina Rakitića potopili Santiago Bernabeu – video

•
  •
  •

REAL MADRID- BARCELONA  2:3

NA Santiago Bernabeu odigran je   El Clasico koji bi mogao odrediti prvaka Španjolske. Real je šest kola prije kraja bio vodeći s tri boda prednosti ispred najvećeg rivala i utakmicom manje. Nakon večerašnje utakmice Barcelona je preuzela vrh ljestvice.

Real za ovu utakmicu nije mogaočunati na ozlijeđenog Pepea, no vratio se Gareth Bale, a za Barcelonu zbog crvenog kartona nije igrato Neymar!

Od prve minute u El Clasicu su krenula dva Hrvata, Luka Modrić u Realu, a u redovima Barcelone Ivan Rakitić. Ulaznice u odavno rasprodane, svih 80.000 mjesta je bilo  popunjeno, a ‘sudar divova’ diljem svijeta pratilo je više od 650 milijuna ljudi!

Barca je ukupno uspješnija u međusobnim dvobojima, ima 106 pobjeda, Real ih je sakupio 97,  a 52 utakmice završile su neodlučeno. Prvi susret odigran je 13. svibnja daleke  1902.  Barcelona je pobijedila 3:1

U vrlo sadržajnom prvom poluvremenu . U 28. minuti Casemiro je pogodio za 1:0, ali Real nije zadržao vodstvo niti pet minuta.

Bacrelona se vratila zahvaljujući Messijevoj genijalnosti i počela igrati sve bolje.  Rakitić sjajno je poslužio Lionela Messija u 33. minuti na rubu šesnaesterca, a Argentinac iz te pozicije lako pogodio mrežu za izjednačenje na 1:1.

U 73. minuti ponovo je zasjao hrvatski reprezentativac i zabio možda i najljepši gol karijere. Na 17 metara je primio loptu, prodao lažnjak i izbacio Realovog igrača, okrenuo se na drugu nogu i krasnim udarcem pogodio suprotni kut za 1:2.

Real je izjednačio s igračem manje (crveni karton Ramosa 77 minuta) tri minute prije kraja golom Jamesa Rodrigueza i kad se očekivao kraj Barcelona je iz kontre golom Messija, samo desetak sekundi prije kraja, osigurala pobjedu i prvo mjesto na ljestvici.

Prethodno je veliki posao obavio Sergio Roberto koji je od svoga gola vukao loptu do šesnaesterca Reala, a Messi je nakon proslave gola i skidanja dresa zaradio žuti karton.

92′ – Gooooool! Veliki Messi zabija na samom kraju za 3:2

86′ – Gooool! James Rodriguez vraća Real u igru nakon ubačaja Marcela.

83′ – Barcelona napada, Navas brani nemoguće. Prvo je Pique puca s kojih dva metra, Navas brani, a onda i odlična udarac Messija

77′ – Izravan crveni karton za Sergia Ramosa nakon ružnog prekršaja nad Messijem

73′ – Golčina Ivana Rakitića! Barcelona vodi 2:1

67′ – Cristiano Ronaldo propušta zabiti zicer. Asencio se sjurio do šesnaesterca, dodao Ronaldu koji se našo sam ispred Ter Stegena, ali lopta ide preko gola

59′ – Keylor Navas vrhunski brani precizan udarac glavom Gerard Piquea nakon izvedenog kornera

56′ – Prva prava prilika Barcelone u drugom dijelu. Alcáceraje bio jedan na jedan s Navasom, ali loše puca i Kostarikanac brani

55′ – Strašan ritam i u drugom poluvremenu. Obje momčadi dobro igraju, ali lagana prednost je na Realovoj strani.

53′ – Još jedna fantastična predstava Ter Stegena. Marcelo je ubacio za Benzemu koji glavom pusa kojih pet metara, ali Nijemac danas briljira.

48′ – Kroos je pucao s kojih 20 metara, ali Ter Stegen opet odlično reagira i brani mrežu Barcelone

45′ – Počelo je drugo poluvrijeme

—-

45+1′ – Casemiro skoro dobio drugi žuti. Nagazi je na nogu Lea Messija, ali sudac nije izvukao drugi žuti.

40′ – Gareth Bale šepa i Zidane ga mijenja. U igru ulazi Marco Asensio

33′ – Meeeeessssi! Gol za Barcelonu i za 1:1 vratio katalonski klub u igru. Rakitić asistent

28′ – Gooool! Casemiro zabio nakon niza odbijanaca za 1:0 vodstvo Real Madrida

20′ – Odlična obrana Ter Stegena nakon udarca Ronalda. Bila je odlična prilika za Portugalca da dovede Real u vodstvo, ali Nijemac briljantno skida Ronaldov udarac.

19′ – Odlična utakmica na Santiago Bernabeu. Šanse se nizaju iz napadau napad s jedne i druge strane. Benzema je pokušao kod Reala, a već u sljedećem napadu Suarez puca prema Navasu.

12′ – Casemiro zaradio žuti karton

11′ – Prva prava prilika za Barcelonu. Luis Suarez odlično je pucao nakon dodavanja Messija, ali lopta ide pored gola.

6′ – Ronaldo je odlično otvorio utakmicu. Udarcem s kojih 20-ak metara pokušao je matirati Ter Stegena, ali bez uspjeha

2′ – Realovci viču penal. Hernandez kaže ne. Umtiti je udario Ronalda po gležnju, ali sudac nije pokazao na bijelu točku.

1′ – Počela je utakmica između Real Madrida i Barcelone