TEŠKE RIJEČI: Bivši ministar prijetio je ljudima Milanke Opačić u Saboru

31 listopada, 2018 maxportal
Širi dalje
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Bivša zastupnica SDP-a Milanka Opačić jutros je novinarima u Saboru potvrdila da prelazi u Bandićev tabor, u Klub zastupnika Stranke rada i solidarnosti, Reformista i nezavisnih zastupnika.Opačić je odbacila spekulacije da je njen prelazak u Bandićev klub politička trgovina i da će biti nagrađena mjestom u Gradskoj upravi ili Zagrebačkom holdingu nakon što joj istekne saborski mandat.

– Ne pada mi na pamet da radim u zagrebačkoj gradskoj administraciji ili u Holdingu – rekla je bivša SDP-ovka Milanka Opačić za Jutarnji.

Tvrdi da se saborskom klubu Milana Bandića odlučila priključiti zato što joj je kao zastupnici teško djelovati mimo Kluba zastupnika. Zastupnici bez kluba u  Saboru nemaju ured, tajnicu i druge pogodnosti koje imaju članovi klubovi.
Zašto ste od svih saborskih klubova odabrali baš Bandićev?

– Zbog dvije stvari. Prvo, to je jedini Klub zastupnika koji okuplja nezavisne zastupnike i u kojem zastupnici mogu zaista djelovati nezavisno. A drugo, ja sam socijaldemokratkinja i ne mogu stoga biti članicom klubova liberalnih stranaka poput HNS-a ili GLAS-a. A u Most ni mrtva ne bih mogla – kaže Opačić.

Tvrdi da to što je prešla u saborski klub koji je dio parlamentarne većine ne znači da će glasati za svaki Vladin prijedlog.

– Glasat ću po svojoj savjesti od projekta do projekta, od točke do točke dnevnog reda – rekla je.

Na jutrošnjoj konferenciji za medije Opačić je rekla da su ljudima koji su joj pomagali u radu kao nezavisne zastupnice prijetili – otkazima.

– Prije desetak dana predsjednik Kluba zastupnika SDP-a Arsen Bauk pozvao je djelatnice koje rade u stručnoj službi SDP-ova kluba i rekao im da će dobiti otkaz ako više išta učine za zastupnike koji su napustili SDP – Zdravka Ronka, Miranda Mrsića i Milanku Opačić. Riječ je o tome da su im službenici pomagali u nekim tehničkim stvarima i pripremi saborskih materijala za sjednice – prenosi  Jutarnji list izjavu saborskih hodnika.

Šef  Kluba zastupnika SDP-Arsen Bauk potvrdio je da su saborski djelatnicama koje rade za njih zabranili da servisiraju prebjege iz stranke.

– Suradnici koji rade u stručnoj službi Kluba zastupnika SDP-a mogu obavljati poslove samo za članove i članice našeg Kluba. I čudim se bivšim članovima i članicama našeg Kluba koji službenike SDP-ovog kluba dovode u neugodnu situaciju tražeći od njih da budu nelojalni stranci i Klubu u kojem su zaposleni.

Umjesto da SDP-u vrate svoje saborske mandate, što bi bilo moralno, oni još žele koristiti usluge naše stručne službe i uvlačiti službenike koji rade za tri puta manje plaće od njih u svoje sitne politikanske igre.

Dakle, puno je logičnije to što sam ja upozorio službenike nego to što su oni izdali svoje birače i stranku. Mislim da je takvo ponašanje nečuveno i besramno. Suzdržat ću se od neke teže riječi kojom bih okarakterizirao njihovo ponašanje – rekao je Bauk.

M.M: /Foto:pxll

 


Širi dalje
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •