TRAGEDIJA U BRODU: Napadač Marsonije, vodeći strijelac lige, preminuo na terenu

•
  •
  •
  •

Tragedija se dogodila na utakmici 3. HNL između Marsonije i Slavonije. Bruno Boban 26-godišnji napadač Marsonije, porijeklom iz Požege, preminio je tijekom utakmice

Boban, koji je bio prvi strijelac 3. HNL s 12 pogodaka, srušio se u 15. minuti utakmice nakon što ga je lopta pogodila u prsaOdmah je na teren utrčao liječnik s klupe, a nakon pet-šest minuta stigla je ekipa Hitne pomoći, javlja SBplus.

U 16:20 sati, liječničko osoblje je odustalo od reanimiranja i konstatiralo da je preminuo.

Dr. Robert Kuduz, liječnik Marsonije, koji je sa fizioterapeutom i suigračima prvi priskočio i pokušao reanimirati nesretnog igrača, kazao je kako bi uzrok njegove smrti moglo biti puknuće urođene aneurizme. Ako i nalaz obdukcije, na koju je poslano tijelo Brune Bobana, pokaže kako je njegova pretpostavka točna, onda se ova tragedija mogla dogoditi i bez toga da se mladić bavio nogometom.

Inače, Bruno Boban proljetos je iz NK “Slavonija” iz Požege prešao u slavonskobrodsku NK “Marsoniju”. Koincidencija je da je život izgubio pred sugiračima oba svoja kluba. Nitko od njih nije mogao sakriti šok, suze i nevjericu.

Da tragedija bude veća Bobanu su se za život borili u šesnaestercu Slavonijinog golmana Reze koji je oženio Bobanovu sestru. Rezo nije mogao sakriti bol i očaj koji su ga obuzeli dok je gledao kako mu šogor umire pred očima.

Boban je prije samo šest dana zabio dva pogotka za svoj klub u 3:0 pobjedi nad Varteksom, a ukupno je u sezoni zabio 12 golova, čime je bio na vrhu ljestvice strijelaca.

Bruno je rođen u Požegi 12. kolovoza 1992. godine, u poznatoje nogometnoje obitelji. Njegov brat Gabrijel važan je igrač Osijeka. Prve nogometne korake zajedno s bratom Gabrijelom napravio je u svojoj Velikoj, a u kasnijoj karijeri igrao je kao prvoligaš u Zagrebu otkuda se vratio u Slavoniju.

Za obitelj je ova tragedija dodatno bolna jer je prije nekoliko mjeseci preminuo je i Brunin otac.