Tragedija u Zagrebu: Trkač zagrebačkog polumaratona preminuo na cilju

•
  •
  •
  •

Peti zagrebački polumaraton ZAGREB21 završio je tragedijom – jedan od trkača se srušio po ulasku u cilj i umro Djelatnici hitne pomoći oživljavali su ga gotovo sat vremena, ali nažalost nije mu bilo pomoći.

Lijepu trkačku nedjelju u Zagrebu prekinuo je tragičan događaj. Na 5. zagrebačkom polumaratonu po ulasku u cilj srušio se jedan od trkača te je preminuo nakon sat vremena. Naime, toliko su ga oživljavali djelatnici hitne pomoći, ali nije mu bilo pomoći.

Kako se doznaje, riječ je o rekreativnom trkaču, 43-godišnjem D.P., koji je bio pri dnu ukupnog poretka. Nije bio član nijednog kluba, niti je bio sudionik Prvenstva Balkana i Prvenstva Hrvatske, piše Jutarnji.

Što se tiče samog maratona, do zadnjeg je trenutka bilo neizvjesno hoće li se isti održati zbog trenutne epidemiološke situacije, a 800 trkača krenulo je sa starta.

U sklopu ove utrke održano je i Prvenstvo Balkana te Prvenstvo Hrvatske. Prvaci Balkana su Maksim Raileanu iz Moldavije u muškoj konkurenciji te Fatma Demir iz Turske u ženskoj, dok je naša Bojana Bjeljac završila kao drugoplasirana na prvenstvu Balkana.

Zagrebački polumaraton

Četvrtoplasirana je bila Matea Parlov Koštro što je Hrvatskoj donijelo ekipni naslov prvaka U muškoj konkurenciji najbolji hrvatski predstavnik bio je Petar Bratulić na osmom mjestu u balkanskom poretku.

Članu Agrama ovo je treći uzastopni naslov prvaka Hrvatske u polumaratonu, a srušio je i osobni rekord (1:08:48).

R.I. /Foto:screenshot